האם לסוגי אבנים בכליות שונים טיפול שונה

האם לסוגי אבנים בכליות שונים טיפול שונה

האם לסוגי אבנים בכליות שונים טיפול שונה

התופעה של אבנים בכליות יכולה להיות מאוד לנעימה לאדם אשר מתמודד עמה.

פעמים רבות האדם סובל כאבים עזים וחווה התדרדרות באיכות החיים.

במסגרת מאמר זה, נספר לכם על סוגי אבנים בכליות, על מנת שתוכלו להבין ביתר יסודיות את התופעה שממנה אתם סובלים, כמו גם את דרכי הטיפול השונות אשר מתאימות לכל סוג.

סוגי אבנים בכליות – מהם הסוגים השונים של אבנים בכליות?

  • אבנים בכליות אשר מכילות סידן – כאשר מדובר על סוגי אבנים בכליות, אין ספק כי אבנים המכילות סידן הן הנפוצות ביותר, כאשר הן מהוות כשמונים אחוז מסך האבנים. אבנים בכליות אשר מכילות סידן עלולות להיווצר בעקבות הפרשת יתר של סידן בשתן (בעקבות ספיגת יתר של סידן במעיים), כמו גם ספיה מופרזת של סידן מהעצמות. 
  • אבנים בכליות אשר מכילות חומצה אורית – כאשר מדובר על סוגי אבנים בכליות, אבנים אשר מכילות חומצה אורית מהוות כשבעה אחוזים מסך כל האבנים. אבנים המכילות חומצה אורית עלולות להיווצר בכליות בעקבות צריכה מופרזת של פורינים (כתוצאה מצריכת כמויות גדולות של בשר ומוצרי חלב), כמו גם מחומציות יתר של השתן.
  • אבני זיהום – כאשר מדובר על סוגי אבנים בכליות, אבני זיהום מהוות כשבעה אחוזים מסך כל אבני הכליה. אבנים אלה נוצרות בעקבות זיהום בשתן אשר מתקיים לאורך טווח ארוך. אבני זיהום אלה עלולות להגיע לממדים גדולים ולתפוס באופן חלקי או מלא את כל מערכת השתן העליונה.
  • אבני ציסטין – כאשר מדובר על סוגי אבנים בכליות, אבנים אלה נחשבות נדירות יחסית, והן מהוות בין אחוז לשלושה אחוזים מסך כל האבנים, והן עלולות להיווצר בעקבות מחלה גנטית. חשוב מאוד להקפיד על המלצות תזונה על מנת לטפל באבנים אלה בצורה יעילה.

למידע נוסף היכנסו לאתר של ד"ר ניר קליינמן (הקליקו על הלינק)

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
On Key

פוסטים אחרונים

קורס די ג'יי לנוער

בני נוער אוהבים להיות בכל מקום – במיוחד איפה שיש מוזיקה. זה נשמע מוכר ומובן אבל יש כאלה שלוקחים את האהבה הזו צעד אחד קדימה

מו"ל – איך יודעים שבחרנו נכון?

אנשים רבים מעוניינים להגשים חלום ולהוציא לאור ספר. בכדי להוציא לפועל את החלום ולהפוך אותו למציאות  יש לפנות אל מו"ל, קרי, מוציא לאור של הספר.

קורס משחק לנוער

במהלך שנת הלימודים, הילדים רגילים לשגרה הכוללת הגעה בזמן לבית הספר, הכנת שיעורי בית ואז ללכת לישון. חלקם עשויים לעסוק בפעילויות חוץ בית ספריות. למרות