לוח כיתה מחיק

לוח כיתה מחיק – האם הוא עדיין רלוונטי בעידן המחשבים?

לוח כיתה מחיק

כולנו זוכרים בגעגועים את לוח הגירים הירוק בו המורה הייתה כותבת נושאים ושיעורי בית, ולפעמים גם נזכרים בכיווץ ברעש הצורמני שהגיר היה מפיק לעיתים בזמן כתיבה מהירה במיוחד. השנים עברו, אנחנו גדלנו הטכנולוגיה התפתחה ואיתה גם השדרוג של לוח גירים ללוח מחיק שהוא יותר נוח לשימוש ופחות מלכלך.

כיום בעידן בו כמעט לכל התלמידים יש מחשב או טאבלט באמצעותם הם לומדים בבית הספר, נשאלת השאלה האם לוח כיתה מחיק עדין נחוץ בשימוש בכיתות ובבתי הספר בכלל.

מהו לוח מחיק?

מדובר על לוח כתיבה גדול ולבן עליו ניתן לכתוב, לצייר ולשרבט כל דבר באמצעות טושים מיוחדים הניתנים למחיקה. יש לקחת בחשבון כי לוח מחיק מאפשר למחוק ממנו כל סימן רק אם הוא נעשה עם טוש מחיק ייעודי לכך, שכן טושים רגילים יהיו קשים יותר למחיקה אך עדיין אפשריים באמצעות שימוש בחומר מיוחד.

באמצעות שימוש בלוח מחיק ניתן לרשום על גבי הלוח שלל מילים, מספרים ומשפטים שיוצגו לכמות גדולה של אנשים, וכדי להוסיף תוכן אחר או נוסף על הלוח ניתן פשוט למחוק את הכתוב באמצעות בד או ספוג המאפשרים מחיקה פשוטה, מהירה ולא מלכלכת כלל.

לוח כיתה מחיק – אביזר לימוד הכרחי ויעיל

במהלך השנים הוצאות לוחות הגירים מהכיתות והוחלפו בלוחות מחיקים, כך שלוח הכיתה הפך להיות הרבה יותר פרקטי ונוח עבור המורים והתלמידים כאחד. המורים יכולים לסמן על גבי הלוח מגוון מילים, מספרים ונושאים תוך שימוש במגוון טושים מחיקים ללוח בצבעים שונים לצורך הדגשה, ואילו התלמידים יכולים להבין ולקרוא את המופיע על הלוח בצורה ברורה ונוחה הרבה יותר.

למרות שהשימוש בכיתות עם מחשבים הוא גבוה, לוח הכיתה היה ותמיד יהיה אביזר לימודי הכרחי וחשוב לצורך העברת החומר הנלמד בצורה מקיפה וברורה יותר.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
On Key

פוסטים אחרונים

קורס די ג'יי לנוער

בני נוער אוהבים להיות בכל מקום – במיוחד איפה שיש מוזיקה. זה נשמע מוכר ומובן אבל יש כאלה שלוקחים את האהבה הזו צעד אחד קדימה

מו"ל – איך יודעים שבחרנו נכון?

אנשים רבים מעוניינים להגשים חלום ולהוציא לאור ספר. בכדי להוציא לפועל את החלום ולהפוך אותו למציאות  יש לפנות אל מו"ל, קרי, מוציא לאור של הספר.

קורס משחק לנוער

במהלך שנת הלימודים, הילדים רגילים לשגרה הכוללת הגעה בזמן לבית הספר, הכנת שיעורי בית ואז ללכת לישון. חלקם עשויים לעסוק בפעילויות חוץ בית ספריות. למרות