לוח כיתה מחיק

לוח כיתה מחיק – האם הוא עדיין רלוונטי בעידן המחשבים?

לוח כיתה מחיק

כולנו זוכרים בגעגועים את לוח הגירים הירוק בו המורה הייתה כותבת נושאים ושיעורי בית, ולפעמים גם נזכרים בכיווץ ברעש הצורמני שהגיר היה מפיק לעיתים בזמן כתיבה מהירה במיוחד. השנים עברו, אנחנו גדלנו הטכנולוגיה התפתחה ואיתה גם השדרוג של לוח גירים ללוח מחיק שהוא יותר נוח לשימוש ופחות מלכלך.

כיום בעידן בו כמעט לכל התלמידים יש מחשב או טאבלט באמצעותם הם לומדים בבית הספר, נשאלת השאלה האם לוח כיתה מחיק עדין נחוץ בשימוש בכיתות ובבתי הספר בכלל.

מהו לוח מחיק?

מדובר על לוח כתיבה גדול ולבן עליו ניתן לכתוב, לצייר ולשרבט כל דבר באמצעות טושים מיוחדים הניתנים למחיקה. יש לקחת בחשבון כי לוח מחיק מאפשר למחוק ממנו כל סימן רק אם הוא נעשה עם טוש מחיק ייעודי לכך, שכן טושים רגילים יהיו קשים יותר למחיקה אך עדיין אפשריים באמצעות שימוש בחומר מיוחד.

באמצעות שימוש בלוח מחיק ניתן לרשום על גבי הלוח שלל מילים, מספרים ומשפטים שיוצגו לכמות גדולה של אנשים, וכדי להוסיף תוכן אחר או נוסף על הלוח ניתן פשוט למחוק את הכתוב באמצעות בד או ספוג המאפשרים מחיקה פשוטה, מהירה ולא מלכלכת כלל.

לוח כיתה מחיק – אביזר לימוד הכרחי ויעיל

במהלך השנים הוצאות לוחות הגירים מהכיתות והוחלפו בלוחות מחיקים, כך שלוח הכיתה הפך להיות הרבה יותר פרקטי ונוח עבור המורים והתלמידים כאחד. המורים יכולים לסמן על גבי הלוח מגוון מילים, מספרים ונושאים תוך שימוש במגוון טושים מחיקים ללוח בצבעים שונים לצורך הדגשה, ואילו התלמידים יכולים להבין ולקרוא את המופיע על הלוח בצורה ברורה ונוחה הרבה יותר.

למרות שהשימוש בכיתות עם מחשבים הוא גבוה, לוח הכיתה היה ותמיד יהיה אביזר לימודי הכרחי וחשוב לצורך העברת החומר הנלמד בצורה מקיפה וברורה יותר.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
On Key

פוסטים אחרונים

5 עקרונות חשובים בדיבור מול קהל

דיבור מול קהל יכול להיות מורט עצבים, לכן חשוב למצוא דרך להפוך את החוויה לפחות מרתיעה. הדרך הטובה ביותר להתגבר על דיבור מול קהל היא

תליית שלטים בגובה: למי פונים?

אחת השאלות הנפוצות ביותר שאנו נשאלים היא כיצד לתלות שלטים. יש הרבה דרכים שונות לתלות שלטים, אבל זה יכול להיות מבלבל לדעת איזו שיטה הכי

מה זה משא ומתן

בעולם העסקים של היום, הרבה חברות נאבקות למצוא את העסקאות הנכונות. הם מנסים לנהל משא ומתן עם ספקים ולקוחות על התנאים וההגבלות שלהם. משא ומתן

מאגר תמונות מומלץ

השימוש במאגרי תמונות גדל במהירות. הם משמשים חברות וסוכנויות רבות ליצירת תוכן עבור לקוחותיהם. מסדי נתונים של תמונות משמשים ליצירת תוכן לנושא ספציפי. הם משמשים