איך אצליח ללמוד טוב יותר?

איך אצליח ללמוד טוב יותר?

לכל אדם ניתנות 24 שעות ביממה בכדי לעשות כל העולה על רוחו.

חלקנו יעדיף לישון, אחרים לעבוד, אולי לשחק ואפילו לרקוד, כל פעולה דורשת את הזמן שלה ולמידה אינה יוצאת מן הכלל.

חילוק נכון של זמנכם, שינוי הגישה ושיפור איכות הלמידה, יסייעו לכם ללמוד טוב יותר.

בין אם מדובר בלימודי שפה, חומר למבחן או לימודי תורה, המכנות המשותפים זהים ויש להתייחס אליהם במלוא הרצינות, אם ברצונכם לראות תוצאות חיוביות.

ומה אם אין זמן?

אנשים רבים נקלעים בחיי היומיום שלהם לעיסוקים שלא סובלים דחייה ונאלצים לקצץ בפעולות אחרות שברצונם לעשות כמו למשל, לימוד תורה, כי היום כבר נגמר.

לפניכם כמה טיפים שיעזרו בהתמודדות הלא פשוטה הזו של קשיים בלימודים:

  • היפכו את לימודיכם לניידים ככל הניתן, תיזכרו לקחת אתכם ספר, לפטופ ואפילו נייד שתוכלו לפתוח בכת עת פנויה בין העיסוקים הרבים שלכם. נסיעה בתחבורה ציבורית היא דוגמא מעולה, לניצול נכון של הזמן הפנוי עבור למידה. הפכו זאת לשיגרה ולפני שתשימו לב תצטרכו לעבור לספר הבא.
  • שיעורים פרטיים או בקבוצות, במהלך השבוע, כחלק משגרת החיים שלכם עשויים להוביל ללמידה רחבה ומעשירה, המגיעה מחכמים ומלומדים ויעזרו לכם להתקדם בלימודיכם. דבר נוסף הוא הלמידה יחד עם אנשים, סיעור מוחין יכול להימצא כמועיל במיוחד וזה תמיד כיף ללמוד ביחד עם חברים.
  • חילוק נכון של הזמן יכול לשפר פלאים את מרווחי הזמן שלכם בין עיסוק לעיסוק ויוביל לזמן פנוי בו תוכלו ללמוד, גם אם במקצת, כל יום בשבוע יחזק את הידע שלכם בוודאות ובתוך שנה תבינו, שגם הזמן המועט הזה שהצלחתם לפנות, הביא לתוצאות מרשימות ביותר.

הרצון שלכם ללמוד הוא בעיניי הנושא העיקרי כאן ובזה אסכם את דבריי.

אם באמת קיים בכם החשק והרצון לדעת יותר כלפי נושא מסויים אז מן הראוי שתכניסו את הלימודים לסדר היום שלכם בדרך כזאת או אחרת.

נכון שלעיתים רבות אנו עלולים להיות עסוקים עד מעל הראש בשלל העניינים אך בכל זאת עלינו לחפש טוב ולמצוא את הפתחים להכנסת הלמידה. באתר https://www.akshiva.co.il/ תוכלו למצוא פתרונות למגוון שאלות ובעיות שמעסיקות אתכם.