איך נהיים מדובבים? על לימודי דיבוב שמעת?

איך נהיים מדובבים? על לימודי דיבוב שמעת?

מאז שאתה זוכר את עצמך דיבוב היה משהו שמשך את תשומת הלב שלך? נהגת לראות סרטים בתור ילד ותמיד שמת לב לקול שהיה מדובב את הדמות הראשית? או שאולי בכל מקום שאליו הגעת תמיד העירו לך על הקול המיוחד שלך ואל החיקויים שאתה מסוגל לעשות? אם כך, ברור מדוע אתה חושב על לימודי דיבוב. אמנם זה נכון שבישראל הדיבוב לא בא לידי ביטוי כמו במדינות אירופאיות דמות איטליה, אשר בה הכול מדובב, אך גם אצלנו יש בכך צורך. יש צורך לדובב בדרך כלל סרטים מצוירים וסדרות מסוגים שונים, אז למה שלא תלמד את התחום ותיקח חלק בתעשייה המעניינת והמצליחה הזאת? 

איפה כדאי לך ללמוד? 

אם אתה חושב על לימודי דיבוב, ברור שתרצה ללמוד במקום הכי טוב שקיים, כי אחרת אתה עלול לבזבז את הזמן. רוב האנשים שחושבים ללמוד דיבוב עושים זאת במטרה לעסוק אח"כ בתחום, ולכן ברור מדוע גם אתה חושב על עתיד כזה. זו הסיבה שבגללה לא כל בית ספר יתאים לכך ואם אתה חושב ברצינות על לימודי דיבוב, אל תתפשר ובדוק הצעות בתחום בלינק זה. בחר את המקום הכי מוכר שיש ואת בית הספר שיש לו את המוניטין הכי רציני בענף הזה. אמנם זה נכון שלא פעם כשרוצים ללמוד בבית ספר מוכר זה עולה קצת יותר, אך מדובר על הקריירה שלך ולכן אין ספק שזו השקעה שתשתלם לך בעתיד. 

האם באמת יש לך סיכוי למצוא עבודה? 

התשובה היא בהחלט כן. אמנם זה נכון שיש תחרות לא קטנה בין המדובבים השונים, אך מי שבאמת טוב במקצוע הזה ומי שמוכשר תמיד ימצא עבודה. זו עוד סיבה שבגללה אנחנו מציעים לך לא לדחות את העניין, כי אם אתה יכול להתחיל ללמוד עוד היום בקורס מדבבים או קורס קריינות מקצועית, למה שלא תעשה זאת? יכול להיות שאחרי הקורס תגלה שזה לא בשבילך ותבחר מקצוע אחר, אך גם יכול להיות שתתאהב בענף הזה. לכן רצוי להתחיל את הלימודים עוד היום כי חבל על כל יום שעובר.