לימודי רפואה בחו"ל - כך תעשו זאת

מה הוא מבחן מתא"ם מי צריך לעבור אותו ואיך מתכוננים

לימודי רפואה בחו"ל - כך תעשו זאת

מבחן מתא"ם הוא מבחן לתארים מתקדמים בפסיכולוגיה. מדובר בכלי הנועד למיין את המועמדים בהליכי הקבלה לתואר שני בפסיכולוגיה. מבחן מתא"ם הוא מבחן ארצי והוא מתקיים במועד ייחודי במספר ערים בארץ. (בשנת  2019 הוא עתיד להתקיים בערים – ירושלים, תל אביב, חיפה ובאר שבע) הבחינה אמורה להתקיים השנה בתאריך 24/10/2019. הרישום למבחן הוא עד לתאריך – 17/09/2019. לאחר מועד זה אין אפשרות להירשם לבחינה שלך שנה זו.

ממתי מוכר המבחן?

למעשה התקיים מבחן המתא"ם הראשון בשנת 2000. מאז הוא מתקיים בכל שנה ברציפות. המרכז הארצי לבחינות והערכה הוא זה שמופקד על הבחינה. הוא פועל מיסודן של האוניברסיטאות בישראל.

מדובר במרכז אשר הוא נחשב היום הגוף המנוסה וגם המקצועי ביותר לכתיבת בחינות והעברה שלהן. בין היתר הוא אחראי גם על מבחני הפסיכומטרי, על בחינות הקבלה לפקולטה לרפואה ועוד.

את בחינת המתאם כותבים דוקטורנטים יחד עם אנשי סגל בפסיכולוגיה מהמגמות השונות ברחבי הארץ.

השאלות אף מועברות לאחר כתיבתם, לעיונם של מרצים בכירים מהמחלקות לפסיכולוגיה, הם עוברים על השאלות, מעירים את הערותיהם, מתקנים את הדרוש תיקון ומאשרים אותם. ועדת ההיגוי של המתא"ם הוא הגוף הסופי אשר מאשר את הגרסה הסופית של הבחינה.

כלי מיוני אחיד

מטרתו של מבחן המתא"ם על פי ראשי המגמות בפסיכולוגיה היא להציע כלי מיוני אחיד, כלי אמין ומהימן וכלי שיהיה בר תוקף עבור כלל המועמדים ללימודי תואר שני, כמו שאפשר גם להבין בקישור זה.

למה צריך למיין?

לאור העלייה במספרם של הנרשמים שבקשו ללמוד לתואר שני, כמו כן, בעקבות העלייה הממוצעת בציונים של הסטודנטים בלימודי תואר הראשון לאורך השנים, נוצר הצורך במבחן היות והציונים בתואר ראשון הפכו בעקבות זאת כמעט לחסרי משמעות ואי אפשר באמצעותם להבחין בין המועמדים השונים.

מי צריך לעבור מבחן מתא"ם?

למעשה כיום רובם המכריע של המגמות בתואר שני בפסיכולוגיה דורשות כתנאי להרשמה, ציון עובר בבחינת מתא"ם. משמעותו של המבחן כמו גם ההשלכות שלו לסיכויי הקבלה משתנים בין המוסדות, אך בכל מקרה מדובר במבחן אשר משקלו הוא משמעותי מאוד בכל מקום והוא מהווה כלי לסינון ראשוני של כל המועמדים.

לעוד מידע בקרו כעת באתר http://www.imitam.co.il/

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
On Key

פוסטים אחרונים

5 עקרונות חשובים בדיבור מול קהל

דיבור מול קהל יכול להיות מורט עצבים, לכן חשוב למצוא דרך להפוך את החוויה לפחות מרתיעה. הדרך הטובה ביותר להתגבר על דיבור מול קהל היא

תליית שלטים בגובה: למי פונים?

אחת השאלות הנפוצות ביותר שאנו נשאלים היא כיצד לתלות שלטים. יש הרבה דרכים שונות לתלות שלטים, אבל זה יכול להיות מבלבל לדעת איזו שיטה הכי

מה זה משא ומתן

בעולם העסקים של היום, הרבה חברות נאבקות למצוא את העסקאות הנכונות. הם מנסים לנהל משא ומתן עם ספקים ולקוחות על התנאים וההגבלות שלהם. משא ומתן

מאגר תמונות מומלץ

השימוש במאגרי תמונות גדל במהירות. הם משמשים חברות וסוכנויות רבות ליצירת תוכן עבור לקוחותיהם. מסדי נתונים של תמונות משמשים ליצירת תוכן לנושא ספציפי. הם משמשים