חשיבות הפנמת הקשר של כמות ומספר אצל ילדים

בתהליך למידה אצל ילדים קטנים, יש משמעות לכל פרט ופרט. יש משמעות לכל דבר שמלמדים אותם ובוודאי שיש משמעות לשאלה מתי עושים את זה וכיצד. ככל שמתחיל בשלב מוקדם יותר לעבוד עם הילדים ועוזרים להם לקלוט דברים, אזי יהיה להם קל יותר להתקדם ולהבין דברים מורכבים יותר בשלב יחסית מוקדם גם כאשר מתחילים הכנה לכיתה א'

אחד הדברים שחשוב להציג ולהסביר לילדים, זה את הקשר של כמויות ומספרים. הרבה פעמים ילדים מתקשים בכך, ולכן גם קשה לבצע תרגילים פשוטים יחסים בחשבון. הם לא תמיד מבינים מה הקשר בין מספרים שונים ומדוע כשמחברים מספר אחד למספר אחר, יוצא מספר שונה, גדול יותר משניהם ביחד. 

הקשר בין כמות למספר הוא משמעותי, לא רק בשביל להצליח בשיעורי חשבון בבית ספר אלא באופן כללי. אנחנו לא יכולים להתנהל בחיים מבלי להבין את הקשר בין כמות למספר ואיך עובדים עם המושגים האלה באופן אמיתי. 

כיצד מלמדים ילדים את הקשר ביניהם

צריך לומר, נכון שיש משמעות לכך שנתחיל ללמד ילדים את הקשר בשלב מוקדם, אך עלינו לזכור שכאשר הם לומדים חשבון, לא בהכרח יוכלו להבין אותו בגיל צעיר מאוד. הם צריכים קודם כל להבין מה זה מספרים, איך מתייחסים אליהם, איך סופרים וכמובן איך מבצעים פעולות חשבוניות פשוטות. לאחר מכן יש להסביר להם על כמויות ואיך מקשרים זאת למספרים. 

אפשר לעשות את זה באמצעות שימוש באמצעים סטנדרטיים. למשל, אנחנו יכולים לקחת תפוחים ולהציג להם דוגמאות שונות. לדוגמא, לקחת שני תפוחים להוסיף עוד שלושה ואז להראות להם כיצד ביחד יש להם חמישה תפוחים. אם עובדים איתם באמצעות פריטים שונים, יהיה קל יותר להסביר ולהציג בפניהם את המשמעות של החיבור בין כמות למספר.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
On Key

פוסטים אחרונים

קורס די ג'יי לנוער

בני נוער אוהבים להיות בכל מקום – במיוחד איפה שיש מוזיקה. זה נשמע מוכר ומובן אבל יש כאלה שלוקחים את האהבה הזו צעד אחד קדימה

מו"ל – איך יודעים שבחרנו נכון?

אנשים רבים מעוניינים להגשים חלום ולהוציא לאור ספר. בכדי להוציא לפועל את החלום ולהפוך אותו למציאות  יש לפנות אל מו"ל, קרי, מוציא לאור של הספר.

קורס משחק לנוער

במהלך שנת הלימודים, הילדים רגילים לשגרה הכוללת הגעה בזמן לבית הספר, הכנת שיעורי בית ואז ללכת לישון. חלקם עשויים לעסוק בפעילויות חוץ בית ספריות. למרות