רוצים להתחיל לנגן בגיטרה? מאיפה כדאי להתחיל

רוצים להתחיל לנגן בגיטרה? מאיפה כדאי להתחיל

רוצים להתחיל לנגן בגיטרה? מאיפה כדאי להתחיל

מזל טוב! החלטתם שאתם רוצים להתחיל לנגן בגיטרה. עכשיו אתם חושבים למי לפנות, איך ניתן ללמוד ואיך לרכוש את הגיטרה הראשונה. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לצלוח את ההתחלה:

סוג הגיטרה

טכניקת הנגינה על הגיטרה דורש לא מעט מיומנות ויכולת פריטה טובה על הגיטרה. וכמו כל כלי חדש, יש צורך בתקופת הסתגלות של הידיים לאופני ההנחה השונים. משום כך, לתלמיד המתחיל מומלץ להתחיל נגינה על גיטרה קלאסית, שמתאפיינת במיתרי ניילון עדינים יותר לאצבעות הידיים, המקלים על ההסתגלות לכלי בלחיות ובפריטות על המיתרים ומונעים תסכול מיותר. ברגע שיכולת הנגינה כבר "יושבת טוב" ניתן להמשיך לנגינה על גיטרות אחרות, כמו אקוסטית או חשמלית.

דרך הלימוד

כיום קיימות דרכים רבות ללימוד גיטרה, אך אף פעם לא ירדה הדרך הקלאסית והאפקטיבית ביותר: מורה לנגינה. הלימוד יחד עם מורה מקצועי מעניק את האפשרות לבניית תוכנית לימוד בהתאמה אישית לתלמיד והתאמת קצב הלימוד לרמתו של התלמיד. הלימוד עם מורה פרטי אמנם מצריכה להקדיש זמן מסויים של כפעם בשבוע, אך ההתמדה שדורש לימוד מסוג כזה מביאה לתוצאות טובות ביתר קלות.

דרך נוספת ללימוד גיטרה היא האינטרנט. לעיתים מדובר בקורס של שיעורים מוקלטים, ולעיתים בקורסים שמועברים אונליין דרך המחשב – סוג של תחליף למורה פרטי. החיסרון בהדרכה אינטרנטית הוא חוסר היכולת להתחשב בטעמו האישי או בקצב ההתקדמות של התלמיד. עם זאת, קורס כזה יכול להוות בסיס טוב שממנו ניתן להתקדם עם סרטונים ביוטיוב, ספרי הדרכה מקוונים ועוד. 

דרך שלישית ללימוד גיטרה היא לימוד עצמי. כמו שלא לבד לגמרי, שכן נדרש לכם הידע הבסיסי. ישנם ספרי לימוד גיטרה שניתן להשיג בחנויות עם הדרכות לניגון שירים מוכרים, או מדריכים כתובים ומצולמים באינטרנט, שיכולים להסביר על עיקרי הנגינה הטכניים: מהם טאבים ומהם אקורדים, איך להחזיק נכון את הגיטרה, כיצד לפרוט סולו ועוד.

חפשו עכשיו גיטרות קלאסיות בחנות של אבי גיל!

לסיכום

בכל דרך בה תבחרו ללמוד, יש צורך להתמיד ולהתרגל. עם הזמן וההתמדה, תיהנו מפירות עמלכם ותתמלאו בסיפוק מיכולות הנגינה שתגיעו אליהם.

בהצלחה!

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
On Key

פוסטים אחרונים

5 עקרונות חשובים בדיבור מול קהל

דיבור מול קהל יכול להיות מורט עצבים, לכן חשוב למצוא דרך להפוך את החוויה לפחות מרתיעה. הדרך הטובה ביותר להתגבר על דיבור מול קהל היא

תליית שלטים בגובה: למי פונים?

אחת השאלות הנפוצות ביותר שאנו נשאלים היא כיצד לתלות שלטים. יש הרבה דרכים שונות לתלות שלטים, אבל זה יכול להיות מבלבל לדעת איזו שיטה הכי

מה זה משא ומתן

בעולם העסקים של היום, הרבה חברות נאבקות למצוא את העסקאות הנכונות. הם מנסים לנהל משא ומתן עם ספקים ולקוחות על התנאים וההגבלות שלהם. משא ומתן

מאגר תמונות מומלץ

השימוש במאגרי תמונות גדל במהירות. הם משמשים חברות וסוכנויות רבות ליצירת תוכן עבור לקוחותיהם. מסדי נתונים של תמונות משמשים ליצירת תוכן לנושא ספציפי. הם משמשים