רוצים להתחיל לנגן בגיטרה? מאיפה כדאי להתחיל

רוצים להתחיל לנגן בגיטרה? מאיפה כדאי להתחיל

רוצים להתחיל לנגן בגיטרה? מאיפה כדאי להתחיל

מזל טוב! החלטתם שאתם רוצים להתחיל לנגן בגיטרה. עכשיו אתם חושבים למי לפנות, איך ניתן ללמוד ואיך לרכוש את הגיטרה הראשונה. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לצלוח את ההתחלה:

סוג הגיטרה

טכניקת הנגינה על הגיטרה דורש לא מעט מיומנות ויכולת פריטה טובה על הגיטרה. וכמו כל כלי חדש, יש צורך בתקופת הסתגלות של הידיים לאופני ההנחה השונים. משום כך, לתלמיד המתחיל מומלץ להתחיל נגינה על גיטרה קלאסית, שמתאפיינת במיתרי ניילון עדינים יותר לאצבעות הידיים, המקלים על ההסתגלות לכלי בלחיות ובפריטות על המיתרים ומונעים תסכול מיותר. ברגע שיכולת הנגינה כבר "יושבת טוב" ניתן להמשיך לנגינה על גיטרות אחרות, כמו אקוסטית או חשמלית.

דרך הלימוד

כיום קיימות דרכים רבות ללימוד גיטרה, אך אף פעם לא ירדה הדרך הקלאסית והאפקטיבית ביותר: מורה לנגינה. הלימוד יחד עם מורה מקצועי מעניק את האפשרות לבניית תוכנית לימוד בהתאמה אישית לתלמיד והתאמת קצב הלימוד לרמתו של התלמיד. הלימוד עם מורה פרטי אמנם מצריכה להקדיש זמן מסויים של כפעם בשבוע, אך ההתמדה שדורש לימוד מסוג כזה מביאה לתוצאות טובות ביתר קלות.

דרך נוספת ללימוד גיטרה היא האינטרנט. לעיתים מדובר בקורס של שיעורים מוקלטים, ולעיתים בקורסים שמועברים אונליין דרך המחשב – סוג של תחליף למורה פרטי. החיסרון בהדרכה אינטרנטית הוא חוסר היכולת להתחשב בטעמו האישי או בקצב ההתקדמות של התלמיד. עם זאת, קורס כזה יכול להוות בסיס טוב שממנו ניתן להתקדם עם סרטונים ביוטיוב, ספרי הדרכה מקוונים ועוד. 

דרך שלישית ללימוד גיטרה היא לימוד עצמי. כמו שלא לבד לגמרי, שכן נדרש לכם הידע הבסיסי. ישנם ספרי לימוד גיטרה שניתן להשיג בחנויות עם הדרכות לניגון שירים מוכרים, או מדריכים כתובים ומצולמים באינטרנט, שיכולים להסביר על עיקרי הנגינה הטכניים: מהם טאבים ומהם אקורדים, איך להחזיק נכון את הגיטרה, כיצד לפרוט סולו ועוד.

חפשו עכשיו גיטרות קלאסיות בחנות של אבי גיל!

לסיכום

בכל דרך בה תבחרו ללמוד, יש צורך להתמיד ולהתרגל. עם הזמן וההתמדה, תיהנו מפירות עמלכם ותתמלאו בסיפוק מיכולות הנגינה שתגיעו אליהם.

בהצלחה!

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
On Key

פוסטים אחרונים

קורס די ג'יי לנוער

בני נוער אוהבים להיות בכל מקום – במיוחד איפה שיש מוזיקה. זה נשמע מוכר ומובן אבל יש כאלה שלוקחים את האהבה הזו צעד אחד קדימה

מו"ל – איך יודעים שבחרנו נכון?

אנשים רבים מעוניינים להגשים חלום ולהוציא לאור ספר. בכדי להוציא לפועל את החלום ולהפוך אותו למציאות  יש לפנות אל מו"ל, קרי, מוציא לאור של הספר.

קורס משחק לנוער

במהלך שנת הלימודים, הילדים רגילים לשגרה הכוללת הגעה בזמן לבית הספר, הכנת שיעורי בית ואז ללכת לישון. חלקם עשויים לעסוק בפעילויות חוץ בית ספריות. למרות