5 כללי כתיבה אקדמית שישדרגו לכם את התזה

כאשר ניגשים לכתיבת חיבור אקדמי מכל סוג שהוא, חשוב לדעת כי ישנו סט כללים אחיד וחוקים זהים אשר חשוב מאוד להתייחס אליהם בעת הכתיבה ועל פיהם יש לכתוב את החיבור.

להלן חמישה כללים בסיסיים שיכולים לסייע לכם מאוד כאשר אתם עומדים לקראת כתיבת חיבור אקדמי – 

  1. מבנה חיבור אחיד – חיבור אקדמי הוא בעל מבנה אחיד וקבוע וכולל את החלקים הבאים: עמוד שער, תקציר, תוכן עניינים, מבוא, תוכן העבודה, סיכום, רשימת מקורות ונספחים.
  2. הגבלת אורך החיבור – ההגבלות על אורך של חיבור אקדמי נובעות מסיבה אחת והיא, מיקוד העבודה, העברת המסרים בצורה מדויקת ואפקטיבית וללא מריחת מידע. כמו כן, חשוב לשים לב לאורכם של הפסקאות ושל המשפטים, שיהיו נוחים לקריאה ולהבנה.
  3. שפת החיבור – יש צורך לשמור על שפה אובייקטיבית ועניינית במהלך החיבור וכן להקפיד על כתיבה אקדמית מדויקת ואחידה על מנת שהוא יהיה בהיר והמשכי לכל אורכו. בנוסף, מומלץ שלא להעמיס הסברים ודוגמאות ולהתמקד ברעיונות המרכזיים שעליהם נכתב החיבור.
  4. מראה חזותי – המראה החזותי של החיבור תורם רבות להתרשמות המקצועית ממנו מכיוון שהוא מסייע לו לשמור על ארגון ואחידות. כמובן שגם כאן ישנם דגשים אקדמיים זהים כמו גופן אחיד ('דוד' בעברית וCourier באנגלית), גודל זהה (12 נק'), גודל שוליים מקובל (2.5 ס"מ בכל צד), רווח כפול בין השורות ואיך לא – מספור עמודים.

התייחסות לדגשים הספציפיים של המוסד – למרות הכללים הבסיסיים והאחידים שקיימים בכל המוסדות האקדמיים, ישנם דגשים שמוסד מסוים יכול לדרוש מהסטודנטים שלו. ובעת כתיבת חיבור אקדמי יש צורך להתייחס לדגשים ולדרישות הספציפיות שהמוסד האקדמי, המנחה או המרצה הציבו לכתיבת חיבורים אקדמיים.

למידע נוסף בנושא כנסו לאתר http://www.iedit.co.il/