כללי כתיבה אקדמית

מהם כללי כתיבה אקדמית?

כללי כתיבה אקדמית

הסבר כללי, כללי כתיבה אקדמית הם כללים אשר התקבלו באקדמיה הן בישראל והן באקדמיה הבינלאומית, כמעין חוקים לפיהם ובהם יש לעשות שימוש בכל כתיבה אקדמית, אשר מהווים תנאי סף ללא כל קשר לרמת החומר המהותי.

האם יש הבדל בין סוגי התחומים באקדמיה?

התשובה על שאלה זו מורכבת מכך שמחד יש חובה לעשות שימוש בכללי כתיבה אקדמית בכל התחומים אלא, שבלימודי משפטים יש כללי כתיבה אקדמית שונים בפרט במה שנוגע לציטוט אחיד, מול הכללים הנהוגים בשאר ענפי האקדמיה.

כמו כן, בכללי כתיבה אקדמית הנהוגים במקורות בינלאומיים, אשר נכנסים בעיקר תחת הכותרת אפ"א ישנה חלוקה נוספת בין הנהוג בארה"ב מול הנהוג באירופה, כן, על אף שמדובר באופן כללי בשיטה זהה אך למרות זאת, קיימים הבדלים אשר יש ללמוד אותם קודם הכתיבה.

איזה סוגי מטלות מחויבות לכללי כתיבה אקדמית ואלו לא?

ככלל, כל מטלה הן כזו המורכבת מעמוד בודד והן עבודה סמינריונית באורך עשרות עמודים מחויב לעמוד לפי כללי כתיבה אקדמית, למעט מטלה אשר יצוין עליה במפורש מאת המרצה כי הוא דורש לעשותה באופן שונה.

במה לדוגמא עוסקים אותם הכללים?

כללים לכתיבה אקדמית כשמם כן הם, היינו, חוקים העוסקים בדרך הכתיבה ועל פיהם יש לכתוב בעולם האקדמי, כלומר, אוסף נורמות המתייחס באופן ישיר ומפורט לכל חלק וחלק, הן מבחינה חזותית והן מבחינה מהותית.

שכן, מחד יש את החובות השונות כגון על הכנת שער אקדמי תוך החומר אשר אמור להופיע בכל שער אקדמי, ובהתאם לנוהג והוראות מקום הלימודים, מול חובות אחרות המתייחסות לדרך בה יש לכתוב את העבודה כגון מתי יש צורך לעשות שימוש בכתב מודגש, וכן שימוש במקורות.

מהי התרומה של השימוש באותם הכללים לכתיבה אקדמית?

התשובה על שאלה זו מחולקת, שכן ישנה חשיבות ראשונית לכך שהשימוש באותם הכללים מוכי כי אכן מדובר בחומר מעולם האקדמיה, כן, החשיבות לתוכן אקדמי הינו עולה עשרות מונים על תוכן אחר.

חשיבות נוספת יש לכך, שהיות ויש משקל שונה ויחס שונה בין מחקר העוסק במשפטים מול מחקר העוסק בתקשורת, שכן על אף שכל אחד מהמקצועות כבודו במקומו מונח, אך יש מי שלומד את המחקר לצורך המשפטי ולעומתו אחר לומד את אותו המחקר לצורך לימודיו בתקשורת.

בהתאם לזאת, כתיבת מחקר אשר רלבנטי לתחומים אלו אזי במידה והכותב יעשה שימוש בכתיבה לפי הקפדה על כללי כתיבה אקדמית מאפשרים לקורא לזהות ולהבחין בסוג החומר המונח לפניו, האם הוא בה לסקור זאת מהזווית המשפטית ו/או התקשורתית והמשקל המרכזי של הסמינריון.

האם השימוש משפיע אף על הציון ובדיקת המרצה?

התשובה לכך היא כן, שהדבר אכן משפיע באופן ישיר, היות הכתיבה בהתאם להוראות כללי כתיבה אקדמית מהווה תנאי סף להגשתה של כל מטלה. סטודנטים רבים מתקשים בכתיבת עבודות אקדמיות ובוחרים להיעזר בסיוע מומחים בכתיבת עבודות סמינריוניות בתשלום.

 כמו כן, אף הקפדה חלקית, גם אם לעיתים היא לא תדחה את העבודה ללא בדיקה, אזי הדבר ישפיע על הציון עצמו, שכן הקפדה על השימוש הנכון בכללים יכול להפחית אף 20 נקודות מהציון הסופי של העבודה ביחס לבדיקות נוספות.

כלומר, הציון לרוב מורכב ממספר פרמטרים כגון החומר המהותי, שימוש נכון במקורות, סדר נכון של העבודה, הרצף והקשר בין החלקים השונים וכל על זו הדרך, כאשר לכל חלק מהבדיקות יש משקל מסוים מתוך הציון הסופי.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
On Key

פוסטים אחרונים

5 עקרונות חשובים בדיבור מול קהל

דיבור מול קהל יכול להיות מורט עצבים, לכן חשוב למצוא דרך להפוך את החוויה לפחות מרתיעה. הדרך הטובה ביותר להתגבר על דיבור מול קהל היא

תליית שלטים בגובה: למי פונים?

אחת השאלות הנפוצות ביותר שאנו נשאלים היא כיצד לתלות שלטים. יש הרבה דרכים שונות לתלות שלטים, אבל זה יכול להיות מבלבל לדעת איזו שיטה הכי

מה זה משא ומתן

בעולם העסקים של היום, הרבה חברות נאבקות למצוא את העסקאות הנכונות. הם מנסים לנהל משא ומתן עם ספקים ולקוחות על התנאים וההגבלות שלהם. משא ומתן

מאגר תמונות מומלץ

השימוש במאגרי תמונות גדל במהירות. הם משמשים חברות וסוכנויות רבות ליצירת תוכן עבור לקוחותיהם. מסדי נתונים של תמונות משמשים ליצירת תוכן לנושא ספציפי. הם משמשים