קורס מורים ליוגה

למי מתאים להיות מורה ליוגה?

קורס מורים ליוגה

אחד האימונים שנחשבים מיטיבם ביותר עם הגוף הוא אימון יוגה. אימון אשר מתפרס על מגוון רחב של שיטות אימון, שכול אחת מהן נועדה למתאמנים בקצב שונה. המטרה הכללית של השיטות היא למנוע מחלות, להגמיש את הגוף, לשפר תפקודים של המערכת החיסונית ולאפשר חיטוב, חיזוק ובריאות הגוף, תוך איזון הנפש. בשל הפופולאריות של שיטת האימון – אשר הגיעה אלינו מהמזרח (היוגיסטים הראשונים החלו את דרכם ואת הפצת השיטה ביבשת הודו) – יותר ויותר אנשים בישראל ובעולם המערבי מאמצים את השיטה ואף הופכים למאמני יוגה.

אבל מי מתאים להיות מאמן של השיטה המדהימה?

מי שרוצה להתחיל לימודי יוגה ולהכיר את התחום, רצוי כי בשלב הראשון יתחיל לעסוק באימון מסוג זה, תוך הכרות עם שיטות שונות של אימוני יוגה, החל מיוגה ויניאסה יוגה, אינגר יוגה, אשטנגה יוגה, ושאר שיטות – חלקן מתאימות עבור מתחילים וחלקן עבור יוגים מתקדמים. בעוד שמומלץ להכיר שיטות אימון נוספות כמו גם תרגול יוגה לנשים בהריון, יוגה לקשישים, יוגה לתינוקות ועוד. לאחר הכרות מעמיקה עם התחום וביצוע אימונים במשך מספר שנים, ניתן להבין האם המקצוע והטיפול – מתאים לאדם שמתרגל אותו.

תכונות אופי של מורי יוגה

מי שיעביר את השיטה להמונים לאחר קורס מורים ליוגה, חייב להיות אדם מאוזן, בעל אורח רוח והקשבה לזולת, שאינו מתיר לאנשים לעבוד מתוך כאב. מורה ליוגה חייב לעבור קורסים והשתלמויות בתחום ולאחר מכן לתרגל את השיטה בהתנדבות, זאת רק לתקופה קצרה.

האימונים של מורה מתחיל, מומלץ שיתחילו עם אוכלוסיות מיוחדות (על מנת לסגל את רמת הסבלנות שדרושה ממורה כזה) ולאחר מכן יש לבצע מעבר אל קבוצות אנשים מסוגים שונים, כמו נשים הרות, קשישים, ילדים, תינוקות ואף עבור יוגים מתקדמים.

בקיצור, מורי יוגה חייבים להתמסר לשיטה ולתרגל אותה כמה שיותר. מי שילמד את התחום, יבין כיצד אפשר להנחות אנשים לתרגל גמישות, לבצע מתיחות, לעבוד על יציבה, איזון ואימוץ השרירים – זאת בוורבליות טובה, יצירת קשר אישי עמוק, הבנת האחר והמון הקשבה לצרכים של המתאמנים.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
On Key

פוסטים אחרונים

קורס די ג'יי לנוער

בני נוער אוהבים להיות בכל מקום – במיוחד איפה שיש מוזיקה. זה נשמע מוכר ומובן אבל יש כאלה שלוקחים את האהבה הזו צעד אחד קדימה

מו"ל – איך יודעים שבחרנו נכון?

אנשים רבים מעוניינים להגשים חלום ולהוציא לאור ספר. בכדי להוציא לפועל את החלום ולהפוך אותו למציאות  יש לפנות אל מו"ל, קרי, מוציא לאור של הספר.

קורס משחק לנוער

במהלך שנת הלימודים, הילדים רגילים לשגרה הכוללת הגעה בזמן לבית הספר, הכנת שיעורי בית ואז ללכת לישון. חלקם עשויים לעסוק בפעילויות חוץ בית ספריות. למרות