רעיונות לטיול שנתי באילת

רעיונות לטיול שנתי באילת

כיתות רבות מגיעות לטיול שנתי באילת לתקופה של מספר ימים וכדי למלא את הזמן צריך למצוא להן מגוון פעילויות להנאה ומניעת שיעמום וכם חיזוק הקשרים החברתיים ופתרון אתגרים. התוכנית הקבועה כוללת בדרך כלל טיולים סביב העיר בנופים המדבריים, רחצה בים, ביקור במצפה התת ימי וניתן גם לשלב אטרקציות נוספות כמו מתקני סימולטורים שונים, ברמה הגבוהה ביותר, אשר מציעים מגוון חוויות לתלמידים ובהם נהיגה וירטואלית במכונית מרוץ, אתגרי שווי משקל, משחקי יריות ועוד. כל אלה נמצאים באתר מיוחד שהוקם לשם כך ופתוח במשך כל ימי השבוע, כולל שבת, מהבוקר עד הלילה (לא 24 שעות).

התאמת המתקנים לילדים

אם מדובר בטיול שנתי כיתתי או שכבתי לאילת – חשוב שהמתקנים יתאימו לילדים, ויש לבצע חלוקה הגיונית כדי שכולם יהנו ואיש לא ירגיש מקופח, וכמו כן לתת להם כמה אפשרויות למתקנים וסימולטורים. כמו כן צריך לדאוג לכך שלא יהיה לחץ ועודף של תלמידים על מתקן מסוים, כמו מבוך או אולם מראות ולבצע חלוקה נכונה לקבוצה בגודל המקסימלי האפשרי. כדאי גם לחלק לקבוצות של בנים או בנות ולעתים לקבוצות מעורבות, לפי רמת העניין. סביר למשל להניח שבנות יתעניינו פחות בסימולטורים ספורטיביים, כמו כדורגל או מרוץ מכוניות,  ויותר באשליות אופטיות וקולנוע שבעה מימדים.

רעיונות נוספים לאטרקציות בטיול שנתי

באילת אפשר למצוא אטרקציות לילדים ומקומות בעלי ערך חינוכי רב כמו המצפה התת ימי ריף הדולפינים וגם מצפה הכוכבים, וניתן להגיע אליהם לצורך שילוב בין הנאה ללמידה. מקומת מעניינים נוספים הם הגן הבוטני ופארק הצפרות, שניהם מעוררים סקרנות רבה בקרב בני נוער ומעשירים את הידע שלהם במדע וטבע, וכך הם ירוויחו ערך מוסף מהטיול השנתי.