איך הופכים להיות מנטורים?

איך הופכים להיות מנטורים?

בתחום העסקי, בניהול, במכירות, בנדל"ן, במשא ומתן, אין תחליף לחניכה מעשית. את החניכה וההדרכה הזאת לא מקבלים בקורס או בבית הספר אלא על ידי התקשרות ישירה עם מנטורים מובילים בתחומם. אם גם אתם רוצים להוביל אחרים להצלחה, כך הופכים להיות מנטורים – מדריך. 

תשוקה לתחום 

הדבר הראשון שצריך כל מי שרוצה להפוך למנטור הוא שתהיה לו תשוקה לתחום. אם אין בכם את הלהט והרצון לתחום כזה או אחר, אם אתם לא מרגישים חדוות עשייה או רצון להכיר עולם ידע לעומק, לא תוכלו להוביל אחרים בנושא הזה. 

אנשים של אנשים 

מנטור הוא מקצוען מיומן בתחומו, אבל גם כזה שמוגדר כ"אדם של אנשים". אם אתם אוהבים את המגע עם אנשים, להדריך, ללמד, להוביל אנשים לפריצת דרך, יש לכם בסיס טוב להפוך למנטורים. אספו כלים שיפתחו אתכם יותר בכל מה שקשור עם הדרכה, תקשורת בין אישית, שימוש בשפת גוף, ביטחון עצמי. 

איסוף ידע ממקורות שונים

מנטורים חייבים להיות בעלי כושר ביטוי מעולה ואישיות סוחפת. אלה דברים שאפשר לפתח ולשכלל אותם. יחד עם זאת, בתחום המקצועי שלכם, אם זה מכירות, משא ומתן, ניהול או כל דבר אחר, אתם חייבים להיות מקצוענים באמת. אתם צריכים לאסוף ידע ממקורות שונים, כחלק מהאישיות שלכם. ללמוד כדי לדעת, כדי להתפתח, כדי להרגיש נמרצים וכדי שתוכלו להעביר את הידע הזה לאחרים. 

ללמוד ממנטורים, אין לזה תחליף 

כדי להפוך לאושיה בתחומכם, אין תחליף לתהליך מקדים של תוכנית ליווי אישי, שבו אתם עצמכם נעזרים במנטור מהשורה הראשונה. כפי שכל רופא בכיר עבר סטאז' וכפי שכל נגן עילוי או ספורטאי צמרת עבר תהליך של מנטורינג בצורה כזאת או אחרת, גם לכם תהליך כזה יעזור לפיתוח אישי ומקצועי.