איך הופכים להיות מנטורים?

בתחום העסקי, בניהול, במכירות, בנדל"ן, במשא ומתן, אין תחליף לחניכה מעשית. את החניכה וההדרכה הזאת לא מקבלים בקורס או בבית הספר אלא על ידי התקשרות ישירה עם מנטורים מובילים בתחומם. אם גם אתם רוצים להוביל אחרים להצלחה, כך הופכים להיות מנטורים – מדריך. 

תשוקה לתחום 

הדבר הראשון שצריך כל מי שרוצה להפוך למנטור הוא שתהיה לו תשוקה לתחום. אם אין בכם את הלהט והרצון לתחום כזה או אחר, אם אתם לא מרגישים חדוות עשייה או רצון להכיר עולם ידע לעומק, לא תוכלו להוביל אחרים בנושא הזה. 

אנשים של אנשים 

מנטור הוא מקצוען מיומן בתחומו, אבל גם כזה שמוגדר כ"אדם של אנשים". אם אתם אוהבים את המגע עם אנשים, להדריך, ללמד, להוביל אנשים לפריצת דרך, יש לכם בסיס טוב להפוך למנטורים. אספו כלים שיפתחו אתכם יותר בכל מה שקשור עם הדרכה, תקשורת בין אישית, שימוש בשפת גוף, ביטחון עצמי. 

איסוף ידע ממקורות שונים

מנטורים חייבים להיות בעלי כושר ביטוי מעולה ואישיות סוחפת. אלה דברים שאפשר לפתח ולשכלל אותם. יחד עם זאת, בתחום המקצועי שלכם, אם זה מכירות, משא ומתן, ניהול או כל דבר אחר, אתם חייבים להיות מקצוענים באמת. אתם צריכים לאסוף ידע ממקורות שונים, כחלק מהאישיות שלכם. ללמוד כדי לדעת, כדי להתפתח, כדי להרגיש נמרצים וכדי שתוכלו להעביר את הידע הזה לאחרים. 

ללמוד ממנטורים, אין לזה תחליף 

כדי להפוך לאושיה בתחומכם, אין תחליף לתהליך מקדים של תוכנית ליווי אישי, שבו אתם עצמכם נעזרים במנטור מהשורה הראשונה. כפי שכל רופא בכיר עבר סטאז' וכפי שכל נגן עילוי או ספורטאי צמרת עבר תהליך של מנטורינג בצורה כזאת או אחרת, גם לכם תהליך כזה יעזור לפיתוח אישי ומקצועי.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
On Key

פוסטים אחרונים

קורס די ג'יי לנוער

בני נוער אוהבים להיות בכל מקום – במיוחד איפה שיש מוזיקה. זה נשמע מוכר ומובן אבל יש כאלה שלוקחים את האהבה הזו צעד אחד קדימה

מו"ל – איך יודעים שבחרנו נכון?

אנשים רבים מעוניינים להגשים חלום ולהוציא לאור ספר. בכדי להוציא לפועל את החלום ולהפוך אותו למציאות  יש לפנות אל מו"ל, קרי, מוציא לאור של הספר.

קורס משחק לנוער

במהלך שנת הלימודים, הילדים רגילים לשגרה הכוללת הגעה בזמן לבית הספר, הכנת שיעורי בית ואז ללכת לישון. חלקם עשויים לעסוק בפעילויות חוץ בית ספריות. למרות