איך לטפל בהתנגדות למכירה?

למכור, זה סוג של אמנות. בראש ובראשונה, אנשי מכירות חייבים לאהוב את התחום ולדעת לשכנע אנשים לרכוש את המוצר. הלקוחות לא מוציאים כל כך מהר כסף מהארנק, הם נוטים לחשוד, ולא פעם, אף אם הם מעוניינים לרכוש מוצר מסוים, הם עלולים לגלות התנגדות. כאשר זהו המצב, חשוב לדעת כיצד לנטרל את אותה ההתנגדות, לתת ללקוח את ההרגשה שאנשי המכירות באים לקראתו, וליצור חווית רכישה נעימה.

כישרון טבעי איננו מספק

ישנם אנשים, כפי שאנו נוהגים לומר – שידעו גם למכור קרח לאסקימוסים. בעולם התחרותי של היום, כאשר קיימות כל כך הרבה חברות המוכרות מוצרים דומים, רצוי מאוד לרכוש ידע בתחום. להכיר את אמנות השכנוע, לדעת להיכנס לראשו של הלקוח, היכן בדיוק מתעורר אצלו הפחד והספק מלרכוש מוצר, ולא פחות חשוב – להעניק לו חוויית לקוח חיובית, זה גם מה שמסייע לשמר לקוחות. המטרה היא למכור כמה שיותר ולמקסם רווחים.

מה אומרת הסטטיסטיקה?

עם הסטטיסטיקה, קשה להתווכח. כאשר מנסים למכור ללקוח מוצר, באיזשהו שלב תופיע התנגדות, איתה יש להתמודד ובמקצועיות. אין להרים ידיים בזמן שהלקוחות מעלים התנגדויות, האמת נמצאת במקום אחר. מעצם אותה התנגדות, ניתן להבין שהלקוח כן מעוניין לרכוש את המוצר. זוהי התנהגות מובנת. באותה המידה היה יכול לא להתנגד ופשוט להביע חוסר עניין ברכישה. ההתנגדות היא חלק מהתהליך.

מתי אנשים מגלים התנגדות למכירה?

קיימות כל מיני סיבות: הרצון להיכנס למשא ומתן, כאשר הלקוח לא בטוח שאכן הוא זקוק למוצר, התמהמהות בנטילת החלטה, חוסר אמון באיש המכירות, ואף חשש ליפול בפח. לנישה הזו בדיוק נכנסות סדנאות מכירה ושיווק. באותן הסדנאות אנשי מכירות מהשורה הראשונה, ילמדו את המשתתפים, לזהות היכן קיימת הבעיה וכיצד לטפל בה.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
On Key

פוסטים אחרונים

קורס די ג'יי לנוער

בני נוער אוהבים להיות בכל מקום – במיוחד איפה שיש מוזיקה. זה נשמע מוכר ומובן אבל יש כאלה שלוקחים את האהבה הזו צעד אחד קדימה

מו"ל – איך יודעים שבחרנו נכון?

אנשים רבים מעוניינים להגשים חלום ולהוציא לאור ספר. בכדי להוציא לפועל את החלום ולהפוך אותו למציאות  יש לפנות אל מו"ל, קרי, מוציא לאור של הספר.

קורס משחק לנוער

במהלך שנת הלימודים, הילדים רגילים לשגרה הכוללת הגעה בזמן לבית הספר, הכנת שיעורי בית ואז ללכת לישון. חלקם עשויים לעסוק בפעילויות חוץ בית ספריות. למרות