היסטוריה לילדים

3 שיטות ללמד את הילדים היסטוריה

היסטוריה לילדים

רוצים להעשיר ולהעמיק את הידע של הילדים בנושאים היסטוריים וחוששים שהלימודים בבית הספר פשוט לא מספיקים? אתם צודקים לחלוטין שכן התכנית הלימודית פשוט לא מכסה את כל הידע החשוב ולזה תוסיפו את העובדה כי הילדים לא תמיד לומדים בשיא החשק בשיעורי ההיסטוריה. לכן, חשוב שאנחנו בתור הורים ניתן להם כמה שיותר ידע וחשוב מאד לדעת כי יש שיטות מיוחדות ומהנות במיוחד לעשות את זה בימינו. אם גם אתם מחפשים את הדרך הטובה ביותר ללמד את הילדים היסטוריה, הנה 3 שיטות מעניינות שאולי עדיין לא חשבתם עליהן.

פודקאסט

פודקאסטים הן למעשה תוכניות רדיו מוקלטות בנושאים שונים. יש פודקאסטים מעניינים מאד למבוגרים בנושאים שונים ובשנים האחרונות גם יותר ויותר פודקאסטים לילדים, שבהחלט מפתיעים במידת העניין שלהם והרצון להאזין. הפודקאסט "היסטוריה לילדים" לוקח נושאים היסטוריים מוכרים מכל השנים ומנתח אותם לעומק מזווית קלילה ומעניינת שכל אחד יכול להתחבר אליה. כל הפרקים מלווים במנגינות ואפקטים הממחישים על מאורע וזה הופך את כל הסיפורים לחיים ביותר כך שניתן להתחבר אליהם בקלות רבה. אגב, מבוגרים רבים מדווחים שהם גם מתחברים מאד לפודקאסט הזה.

טריוויה

חשבתם שחידוני הטריוויה הביתיים חלפו מן העולם? תחשבו שוב! מסתבר שילדים עד היום מאד מתחברים לזה ואפילו מחפשים את התירוץ להניח את הטלפון והמסכים בצד לכמה רגעים. תוכלו למצוא בקלות הרבה מאד משחקי טריוויה בנושאים שונים וגם בנושאים היסטוריים כמובן ולאתגר אחד את השני במפגשים משפחתיים ובזמן האיכות שלכם. עם הזמן הילדים רק ירצו לחקור וללמוד עוד כשהם ישאפו לנצח ולהיות הכי טובים בבית.

יצירות היסטוריות

לבסוף, דרך נפלאה נוספת ללימוד היסטוריה על ידי עידוד הצד היצירתי של הילדים. תוכלו למשל לבנות איתם את הר הגעש בפומפיי מחומרים טבעיים, להרים דגם קרטון של בית המקדש או ליצור דמויות היסטוריות מנייר עיתון. כך תוכלו בלי ספק לחבר אותם אל הסיפורים המרתקים בדרך יוצאת דופן.

נסו את השיטות הללו ותוכלו להיווכח עם הזמן כמה הילדים לומדים ועד כמה הם נהנים לעשות זאת.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
On Key

פוסטים אחרונים

קורס די ג'יי לנוער

בני נוער אוהבים להיות בכל מקום – במיוחד איפה שיש מוזיקה. זה נשמע מוכר ומובן אבל יש כאלה שלוקחים את האהבה הזו צעד אחד קדימה

מו"ל – איך יודעים שבחרנו נכון?

אנשים רבים מעוניינים להגשים חלום ולהוציא לאור ספר. בכדי להוציא לפועל את החלום ולהפוך אותו למציאות  יש לפנות אל מו"ל, קרי, מוציא לאור של הספר.

קורס משחק לנוער

במהלך שנת הלימודים, הילדים רגילים לשגרה הכוללת הגעה בזמן לבית הספר, הכנת שיעורי בית ואז ללכת לישון. חלקם עשויים לעסוק בפעילויות חוץ בית ספריות. למרות