לימודי קבלה

לימודי קבלה – הקסם שכדאי להכיר

לימודי קבלה

לימודי קבלה הם לא נושא מאוד מדובר. ויש לכך סיבה. כל אחד שרוצה להחכים ולרכוש את ידיעת התורה יעבור תהליך מסוים שכולל לימודים רבים מן הקל אל הכבד. כי אי אפשר לקפוץ למים העמוקים בלי לדעת לשחות… אך תלמידי חכמים שרכשו ידיעות רבות בלימוד, והם צברו שעות ארוכות של לימוד תורה, משנה וגמרא יכולים במקרים רבים להמשיך הלאה לתחום לימודי הקבלה. ניתן לומר שמדובר על לימוד קסום שרבים נמשכים אליו, ראו כאן.

ללמוד ממי שבקיא בקבלה

היות ולימודי קבלה הם לימודים עמוקים מיני ים, כאלו שמצריכים הרבה מאוד הבנה והיכרות עם מושגים מופשטים שאינם מוכרים לנו מחיי היום יום שלנו, יש לוודא כי אתם לומדים את הלימודים הללו מפיהם של רבנים בקיאים ובעלי ידע רב בתורת הקבלה. רק להם יש את הידע הרב ואת ההבנה במושגים המדוברים, והם יוכלו להנחיל גם לכם את ההבנה ואת השליטה בתורת הקבלה.

ללמוד באחריות וביסודיות

היות ולימודי קבלה הם לימודים שונים מכל מה שהכרתם עד כה, ויש בתחום ספרים רבים ומגוון שיטות חשוב מאוד לזכור כי אי אפשר להחליט ללמוד ולצאת לדרך באופן בלתי שקול. יש לבדוק היטב את הבשלות העצמית שלכם ואת היכולת שלכם להתחיל ללמוד את לימודי הקבלה. כי רק כך יש לכם סיכויים טובים יותר ללמוד, לרכוש ידיעות והבנה ולשלב את הידע הזה בחיי המעשה שלכם. כי לימוד מוצלח וטוב הוא לימוד כזה שמשלב הבנה בחיי המעשה, ומשלב את המושגים שנלמדו במטרה לחיות טוב יותר.

> למדו מהו תלמוד עשר הספירות באתר זה

פרדס התורה

לתורה יש שבעים פנים. רבדים רבים לה והיא כפטיש יפוצץ סלע – כל כך הרבה הסברים, ניצוצות והיבטים. בעוד שרבים לומדים את תורת הפשט, את הרמז ואת הדרש. הרי תורת הסוד אינה נחלת הכלל. לא כל אחד יכול ללמוד ולהבין את תורת הסוד. ולא לכל אחד יש את הכלים לקלוט ולהפנים את הלימודים הללו. לכן יש להחליט בשימת לב ולבדוק האם הלימוד אכן יביא עמו תועלת ויקנה לכם ידיעות מאלפות שיאירו את החיים שלכם באור חדש ואמתי.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
On Key

פוסטים אחרונים

קורס די ג'יי לנוער

בני נוער אוהבים להיות בכל מקום – במיוחד איפה שיש מוזיקה. זה נשמע מוכר ומובן אבל יש כאלה שלוקחים את האהבה הזו צעד אחד קדימה

מו"ל – איך יודעים שבחרנו נכון?

אנשים רבים מעוניינים להגשים חלום ולהוציא לאור ספר. בכדי להוציא לפועל את החלום ולהפוך אותו למציאות  יש לפנות אל מו"ל, קרי, מוציא לאור של הספר.

קורס משחק לנוער

במהלך שנת הלימודים, הילדים רגילים לשגרה הכוללת הגעה בזמן לבית הספר, הכנת שיעורי בית ואז ללכת לישון. חלקם עשויים לעסוק בפעילויות חוץ בית ספריות. למרות