לימודי משפטים

לימודי משפטים

לימודי משפטים

לימודי משפטים נחשבים לאחד מסוגי הלימודים הנפוצים ביותר בארץ. לא מעט ישראלים בוחרים ללמוד משפטים, במטרה להפוך לעורכי דין לעתיד. מדובר על מקצוע מבוקש, שתמיד ניתן למצוא בו עבודה. כמו כן, רבים מהבוגרים בוחרים לעסוק בתחומים אחרים בתחום המשפטנות, שאינם כוללים עריכת דין. חשוב להבין כי עריכת דין הינו תחום מגוון, המאפשר לבוגרים להשתלב בתחום הרלוונטי ביותר עבורם. ישנם עורכי דין למשל, שיימשכו באופן טבעי לתחום הפלילי, בעוד אחרים יעדיפו תחומים רגועים יותר, כמו למשל ענייני חוזים, ענייני נדל"ן וכדומה. בכל מקרה, השלב הראשוני כולל קבלה ללימודי משפטים תואר ראשון. ניתן היום למצוא בארץ מוסדות אקדמיים שונים המאפשרים ללמוד את התחום, לכן כל אחד יכול לנסות להתקבל למוסד המתאים ביותר עבורו ועבור ממוצע הציונים שלו. 

נקודות חשובות שכדאי להכיר לגבי לימודי משפטים

כל מוסד אקדמי מספק תנאי קבלה שונים לתוכנית, לכן אם הציונים שלכם אינם מתאימים למוסד אחד, תמיד ניתן לנסות להתקבל במוסד אחר. כמו כן, כדאי לזכור כי תנאי הקבלה למכללה יהיו תמיד נוחים יותר, מאשר תנאי הקבלה לאוניברסיטה. למשל, ברוב האוניברסיטאות ישנו צורך בציון פסיכומטרי של 700 לפחות, בנוסף לממוצע בגרויות העומד על 90 במינימום. היות ולא מעט מהמועמדים לא מצליחים לעמוד בתנאי הקבלה הנוקשים האלו, הם בוחרים ללמוד במכללה. אומנם גם המכללות דורשות לרוב ממוצע בגרויות של 90 לפחות, אך ציון הפסיכומטרי יכול להיות נמוך יותר. מצד שני, כדאי לזכור כי שכר הלימוד באוניברסיטה יהיה לרוב ידידותי יותר, היות והוא עומד על 10,000 – 13,000 ₪ לשנת לימוד. לעומת זאת, רוב המכללות גובות שכר לימוד גבוה יותר, לכן זהו פרמטר שחשוב לקחת בחשבון.

כדאי לדעת כי מסלול לימודי משפטים אורך לרוב כ- 3.5 שנים. לאחר מכן, סטודנטים שמעוניינים להמשיך לעריכת דין, חייבים לעבור התמחות של שנה עד שנתיים במשרד עורכי דין. השלב הסופי הינו עמידה במבחן הלשכה, אשר מכריע סופית מי יכול לקבל רישיון עורך דין ומי לא. מדובר על לימודים מעניינים ומגוונים, אך הם דורשים השקעה ותשומת לב. אלו אינם לימודים פשוטים וקלילים, לכן מי שבוחר ללמוד את התחום, חייב להבין כי על מנת לקבל תואר ראשון במשפטים יש צורך בעבודה קשה.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
On Key

פוסטים אחרונים

קורס די ג'יי לנוער

בני נוער אוהבים להיות בכל מקום – במיוחד איפה שיש מוזיקה. זה נשמע מוכר ומובן אבל יש כאלה שלוקחים את האהבה הזו צעד אחד קדימה

מו"ל – איך יודעים שבחרנו נכון?

אנשים רבים מעוניינים להגשים חלום ולהוציא לאור ספר. בכדי להוציא לפועל את החלום ולהפוך אותו למציאות  יש לפנות אל מו"ל, קרי, מוציא לאור של הספר.

קורס משחק לנוער

במהלך שנת הלימודים, הילדים רגילים לשגרה הכוללת הגעה בזמן לבית הספר, הכנת שיעורי בית ואז ללכת לישון. חלקם עשויים לעסוק בפעילויות חוץ בית ספריות. למרות