טיפים לכתיבת עבודות

טיפים לכתיבת עבודות

טיפים לכתיבת עבודות

כדי לקבל ולאמץ את הטיפים, ראשית כל חשוב לדעת מהן בעצם עבודות סמינריוניות. מדובר בעבודות גמר, בשלב האחרון של השנה בה הסטודנט לומד לתואר ראשון, שבוחנות את כל מה שהסטודנט למד, ספג, טיפח והשקיע לאורך כל השנה, והן חלק מן הציון הסופי שלו. אם אתה סטודנט שמתקשה בכתיבת עבודתך או שאתה מעוניין להיות סגור על מה שאתה צריך לעשות בבואך לכתוב אותה- אנחנו כאן כדי לסייע לך בכך. במאמר זה נסקור עבורך את הנושא.

כללים חשובים

לפני שניגש אל הנושא, ראשית ישנם כמה כללים חשובים מאוד הקשורים לעבודות מסוג זה, ועל הסטודנט לעבוד לפיהם. ראשית כל, על הכתב להיות בפונט david, גודל 12. מלבד זאת, לדאוג לרווח וחצי (1.5) שבין פסקה לפסקה. האסתטיקה הינה הדבר הראשון שהמרצה יבחין בו, לרוב, בעת בדיקת עבודתכם. על הכתיבה להיות רהוטה, מסוגננת, בשפה אקדמית גבוהה, בהירה וברורה לעין הקורא. יש להימנע משגיאות כתיב, שגיאות תחביריות ואי הפקדה על פיסוק וגם על פסקאות. הקפדה על כלל זה תהפוך את עבודתכם למסודרת ומאוד קריאה. שימו לב, חשוב מאוד להקפיד לקרוא את דף ההנחיות שמחלק המרצה ובו הגדרות ברורות לצורת ההגשה ונראות העבודה.

מבנה

לפני שניגש אל החלק של הטיפים, ראשית כל נעשה סדר בנוגע למבנה נכון של סמינריון: שער, תוכן עניינים, תקציר, מבוא, סקירת ספרות,  מערך המחקר,  ממצאים,  דיון ומסקנות,  רשימה ביבליוגרפית. אלו האלמנטים הבסיסיים והחשובים ביותר במבנה של עבודה מסוג זה. יצירת סדר שכזה תקל עליכם בבניית העבודה שלכם.

5 טיפים חשובים

כדי לעשות לכם סדר וכדי שתצלחו את עבודתכם, הכנו עבורכם מספר טיפים לכתיבה:

  • בשל העובדה שעבודה זאת דורשת ממכם זמן רב, עליכם לארגן לוח זמנים מסודר לביצוע של כל חלק בעבודתכם, למשל: מתאריך X ועד תאריך Y- סיימו לעבוד על סקירת ספרות, ובתאריך אחר סיימו לכתוב את מערך המחקר, וכן הלאה וכן הלאה.
  • בחרו נושא שבאמת מעניין אתכם, ולא מתוך הכרח. ברגע שתהיה לכם זיקה לנושא- מהלך כתיבת המחקר יהפוך לכיפי ומרתק.
  • להתרחק ממקורות אינטרנטיים, ולהסתמך אך ורק על מקורות אקדמיים מוכחים.
  • אספו את חומרי העבודה האקדמיים בצורה מסודרת ומבוקרת, עליכם לוודא כי המקורות הללו משרתים אתכם ואת מטרת המחקר שאותו אתם כותבים.
  • תכננו היטב את מבנה העבודה, כך שיתאים לדרישות המרצה ולא תרגישו תקועים ואובדי עצות בכל הנוגע להתחלת כתיבתה.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
On Key

פוסטים אחרונים

קורס די ג'יי לנוער

בני נוער אוהבים להיות בכל מקום – במיוחד איפה שיש מוזיקה. זה נשמע מוכר ומובן אבל יש כאלה שלוקחים את האהבה הזו צעד אחד קדימה

מו"ל – איך יודעים שבחרנו נכון?

אנשים רבים מעוניינים להגשים חלום ולהוציא לאור ספר. בכדי להוציא לפועל את החלום ולהפוך אותו למציאות  יש לפנות אל מו"ל, קרי, מוציא לאור של הספר.

קורס משחק לנוער

במהלך שנת הלימודים, הילדים רגילים לשגרה הכוללת הגעה בזמן לבית הספר, הכנת שיעורי בית ואז ללכת לישון. חלקם עשויים לעסוק בפעילויות חוץ בית ספריות. למרות