הורים למחוננים

הורים למחוננים

הורים למחוננים

הורים למחוננים נאלצים להתמודד לא פעם עם מגוון רחב של מצבים חברתיים ובעיות שונות, שרובם כלל לא העלו בדעתם. לכן מומלץ לעבור את התהליך תוך כדי קבלת תמיכה, ייעוץ והדרכה, על מנת להגיע אליו מוכנים ולעבור אותו בהצלחה. יש להבין כי חינוך וגידול של ילדים מחוננים, אינו דומה כלל לתהליך שרוב ההורים עוברים עם ילדים רגילים. לכן חשוב להבין מראש את המורכבויות השונות של חינוך ילדים מחוננים בעולם המודרני, על מנת להתמודד עם האתגרים השונים בצורה היעילה ביותר. חשוב כמובן להעביר את הילד אבחון מסודר ומקצועי, על מנת להבין האם אכן מדובר על מחוננות. ילדים מחוננים הינם ילדים בעלי יכולות קוגניטיביות מתקדמות, אשר רמת המודעות שלהם גבוהה משמעותית מהנורמה. חשוב לספק לילדים מחוננים מסגרת מתאימה, על מנת להעצים את היכולות הקוגניטיביות הגבוהות שלהם.

תוכלו לקרוא על כך עוד בפורום הורים לילדים מחוננים

טיפים עבור הורים למחוננים

הורים רבים שוכחים שלמרות ההתפתחות הקוגניטיבית הגבוהה של ילדיהם, הרמה הרגשית והרמה הפיזית שלהם נשארת זהה לזו של בני גילם. מדובר על ילדים עם בעיית סנכרון בתהליך ההתפתחות שלהם, דבר שיכול לגרור לא מעט אתגרים שונים, המצריכים התאמה הורית שונה. ילד מחונן בן 5 למשל, יכול להגיע למידע שההכרה שלו מעוניינת בו, אך מבחינה רגשית הוא עדיין לא יודע כיצד להתמודד עמו. מדובר על ילדים שמתפתחים אקדמית הרבה יותר מהר מבני גילם, אך הם חווים את העולם בצורה הרבה יותר רגשית, דבר שלא פעם מאוד מקשה עליהם. ילדים מחוננים מתפתחים מהר יותר, הם זקוקים לפחות שעות שינה והם נוטים לזהות ולחייך לאנשים המטפלים בהם, מוקדם משמעותית מבני גילם. מטרתם של ההורים היא לתמוך בילדם, לסייע להם לפתח את הכישרונות שלהם וכמובן לעודד אותם להעמיק ולחקור את תחומי העניין שלהם. חשוב לרשום את הילדים למסגרת חינוכית מתאימה, על מנת לסייע להם להגיע למלוא הפוטנציאל שלהם. ניתן לדלג את הילד כיתה, במידה ובאזור המגורים לא קיימת תכנית מחוננים מאתגרת מספיק.

לסיכום, לא פשוט להיות הורים למחוננים, לכן חשוב להיעזר בהדרכה ובייעוץ מקצועי. הדבר יכול לתרום המון למערכת היחסים בין ההורים לילד שלהם ולרמת התמיכה שהם יוכלו לספק לו.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
On Key

פוסטים אחרונים

קורס די ג'יי לנוער

בני נוער אוהבים להיות בכל מקום – במיוחד איפה שיש מוזיקה. זה נשמע מוכר ומובן אבל יש כאלה שלוקחים את האהבה הזו צעד אחד קדימה

מו"ל – איך יודעים שבחרנו נכון?

אנשים רבים מעוניינים להגשים חלום ולהוציא לאור ספר. בכדי להוציא לפועל את החלום ולהפוך אותו למציאות  יש לפנות אל מו"ל, קרי, מוציא לאור של הספר.

קורס משחק לנוער

במהלך שנת הלימודים, הילדים רגילים לשגרה הכוללת הגעה בזמן לבית הספר, הכנת שיעורי בית ואז ללכת לישון. חלקם עשויים לעסוק בפעילויות חוץ בית ספריות. למרות