תרגול פסיכומטרי

תרגול פסיכומטרי

תרגול פסיכומטרי

מבחן הפסיכומטרי בנוי בצורה כזו שהוא בוחן את היכולות הלימודיות שלכם בעיקר ומעט את הידע שלכם. ציון גבוה במבחן הפסיכומטרי לא אומר שאתם גאונים אלא מראה על הפוטנציאל הלימודי שלכם והיכולות שלכם במסגרת הלימודית. עם זאת, גם אדם חכם ביותר, ללא תרגול פסיכומטרי כמו שצריך כנראה גם לא ישיב את הציון הרצוי.

מבנה המבחן:

תרגול פסיכומטרי מתחיל קודם כל בהכרת מבנה המבחן. המבחן מחולק ל-3 חלקים: חשיבה כמותית, אנגליה וחלק מילולי. לכל חלק יש את התרגילים שלו והזמן הקצוב לענות על השאלות. כאשר אתם מתרגלים את המבחן והמחלקות השונות בו אתם גם יכולים לאבחן אצלכם חוזקות וחולשות. למשל אדם שהוא חזק בחשיבה הכמותית אבל חלש באנגלית ולכן יודע שצריך לשפר את אוצר המילים שלו באנגלית ובכלל מה שצריך בחלק זה.

  • חשיבה כמותית – החלק המתמטי של המבחן נקרא חשיבה כמותית או החלק הכמותי. הוא למעשה בוחן את היכולות האנליטיות שלכם ואת היכולת שלכם לאבחן מידע ולבצע חישובים מהירים. כמובן שתצטרכו להציג ידע ברמה מסוימת באלגברה וכן ידע מסוים בגיאומטריה אולם לאחר תרגול כמו שצריך זה יכול להפוך להיות החלק הקל שלכם במבחן. יש בחלק זה גם שאלות מילוליות והסקת נתונים מתרשים.
  • אנגלית – לימוד אוצר מילים, לימוד קריאה נכונה של אנגלית, השלמת משפטים, ניסוח מחדש של משפטים בקלי קלות ועוד.
  • חשיבה מילולית – לימוד אנלוגיות, השלמת משפטים, שאלות היגיון והבנת הנקרא

תרגול פסיכומטרי בצורה מהנה:

תרגול פסיכומטרי יכול להיות דבר חופר ומשעמם אם לא יודעים כיצד לעשות אותו. ראשית, אם תנסו לפתור את השאלות על פי הרצוי תקבלו מצוי מאוד לא נעים בדמוי ציון פסיכומטרי נמוך מאוד ויציאה מהמבחן מלאה בעוגמת נפש. אין זה אומר שלא תוכלו לנסות שוב כבר במועד הבא אבל זה בהחלט יהיה מבאס. תרגול כמו שצריך במסגרת קורס פסיכומטרי במכללת זינוק יראה לכם כיצד אפשר גם ליהנות מהלימודים, גם לתת לקיצורי הדרך לענות על השאלות במקומכם וגם להרוויח את הציון הגבוה שאתם רוצים ואפילו גבוה מכך. לפרטים נוספים אנו ממליצים ליצור קשר ולברר מידע נוסף אודות הקורס.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
On Key

פוסטים אחרונים

קורס די ג'יי לנוער

בני נוער אוהבים להיות בכל מקום – במיוחד איפה שיש מוזיקה. זה נשמע מוכר ומובן אבל יש כאלה שלוקחים את האהבה הזו צעד אחד קדימה

מו"ל – איך יודעים שבחרנו נכון?

אנשים רבים מעוניינים להגשים חלום ולהוציא לאור ספר. בכדי להוציא לפועל את החלום ולהפוך אותו למציאות  יש לפנות אל מו"ל, קרי, מוציא לאור של הספר.

קורס משחק לנוער

במהלך שנת הלימודים, הילדים רגילים לשגרה הכוללת הגעה בזמן לבית הספר, הכנת שיעורי בית ואז ללכת לישון. חלקם עשויים לעסוק בפעילויות חוץ בית ספריות. למרות