לימודי רפואה בחו"ל - כך תעשו זאת

איך לבחור נושא לסמינריון בחינוך מיוחד

לימודי רפואה בחו"ל - כך תעשו זאת

בחירת נושא לעבודת סמינריון היא מטלה שאף פעם לא קל להיענות אליה. קשה לבחור נושא בגלל שלעיתים קרובות קשה לסטודנטים לדעת מה הם רוצים לחקור ובנוסף לזאת גם לכתוב עבודה. בשביל לעזור, אחד מהעקרונות המנחים לבחירת נושאים לעבודות הוא בחירה בנושא בעל חשיבות חברתית. אולם הבעיה היא שקצת קשה להגדיר מהי חשיבות חברתית.

בחירת נושא לעבודת סמינריון

 טיפ אחר שתמיד אמור לעזור הוא לכתוב עבודה סמינריונית על נושא שמעניין את הסטודנטים. אולם טיפ זה יעזור בהנחה שאכן יש נושא כזה. אך מה עושים סטודנטים שאין להם תשוקה אמיתית למחקר או נושא כל שהוא שבאמת מעניין אותם?

בעיה שלישית שעלולה לעלות מתקשרת לפקולטה בה הסטודנט לומד. ישנן הפקולטות בהן תוכנית הלימודים כול כך מגוונת שקשה מאוד לסטודנטים להתמקד בתחום אחד בו יצטרכו לכתוב סמינריון. במיוחד כשיש כול כך הרבה אפשרויות בחירה וכל אחת נראית מעניינת יותר מחברתה.

דוגמה לפקולטה שכזו היא פקולטת חינוך מיוחד. אחד מהיתרונות הגדולים ביותר של חינוך מיוחד הוא בעושר האינטלקטואלי שבו. זהו תחום לימודים בו קיים מגוון רחב של דיסציפלינות שכל אחת נוגעת בתחום אחר של חינוך מיוחד. לכן ההיגיון אומר שדווקא בתחום שכזה יהיה יותר קל לבחור נושא לסמינריון אולם האמת היא שנהפוך הוא, כשיש מגוון כה רב של אפשרויות קל ללכת לאיבוד.

המגוון האינטלקטואלי מוביל לבלבול, אין ויכוח בעניין. אולם ניתן להתמודד עם האתגר הזה. למשל, בחלק מהמקרים בהם המרצים מודעים לבעיית הבלבול, הם עוזרים לסטודנטים על ידי מתן רשימה  של נושאים אפשריים לעבודות הסמינריון.

במקרים אחרים, ניתן לבחור נושא על סמך תחום דעת שאליו מתחברים יותר ביחס לשאר. הרי כפי שנטען מקודם, חינוך מיוחד הוא תחום דעת מאוד נרחב. לכן סטודנטים יכולים לבחור נושא לסמינריון מתחום דעת שהכי מדבר אליהם, ותמיד קיים אחד שכזה.

סמינריון בחינוך מיוחד

חיפוש במאגרי הספרייה

טיפ נוסף, אפקטיבי לא פחות, הוא לחפש במאגרי הספרייה עבודות סמינריוניות מצטיינות שנכתבו במסגרת הקורס. במצב שכזה יש לקרוא ולבחון את העבודות ולראות האם הסטודנטים היו מקיימים את המחקר אחרת או מה מחקרי העתיד שכותבי העבודה הציעו.

במידה ולא יודעים איזה נושא רוצים לכתוב עליו עבודת סמינריון תמיד אפשר לקבוע פגישת ייעוץ עם מרצה הקורס ולבקש ממנו עזרה והכוונה. הרבה פעמים המרצים יוכלו להתאים את העבודות אל האישיות של הסטודנטים או ייתנו להם שיטות שיעזרו להם לבחור או להמציא נושא טוב.

בסופו של דבר הטיפ הכי משמעותי שניתן לתת לסטודנטים הוא לא להילחץ ולמהר לוותר. לכל סטודנט או צמד סטודנטים יש את העבודה שהכי מתאימה להם, אפילו אם אין להם מושג. הדרך הכי טובה להתמודד היא פשוט להתחיל את המסע והעבודה כבר תמצא אותם לבדה.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
On Key

פוסטים אחרונים

קורס די ג'יי לנוער

בני נוער אוהבים להיות בכל מקום – במיוחד איפה שיש מוזיקה. זה נשמע מוכר ומובן אבל יש כאלה שלוקחים את האהבה הזו צעד אחד קדימה

מו"ל – איך יודעים שבחרנו נכון?

אנשים רבים מעוניינים להגשים חלום ולהוציא לאור ספר. בכדי להוציא לפועל את החלום ולהפוך אותו למציאות  יש לפנות אל מו"ל, קרי, מוציא לאור של הספר.

קורס משחק לנוער

במהלך שנת הלימודים, הילדים רגילים לשגרה הכוללת הגעה בזמן לבית הספר, הכנת שיעורי בית ואז ללכת לישון. חלקם עשויים לעסוק בפעילויות חוץ בית ספריות. למרות