הרשמה לפסיכומטרי

הרשמה לפסיכומטרי

כל מי שמעוניין להתקבל ללימודים באוניברסיטה, חייב לעבור את מבחן הפסיכומטרי. מדובר על אחד המבחנים המאיימים והמפחידים ביותר, שמטרתו לשמש בתור כלי מיון אחיד, עבור המועמדים למוסדות ההשכלה הגבוהה. מחקרים רבים בתחום הוכיחו כי ככל שהציון במבחן יהיה גבוה יותר, כך גם גדלים הסיכויים של המועמד להצליח בלימודיו. מסיבה זו בדיוק, כל האוניברסיטאות בארץ מחייבות את המועמדים לעבור את המבחן, כדי לדרג אותם בסולם הערכה אחיד. ניתן לבצע את המבחן בשפת האם של המועמד, על מנת לספק לו הזדמנות שווה להצליח. אך על מנת לבצע את המבחן, יש צורך קודם כל להירשם אליו. כדאי לציין כי הבחינה הפסיכומטרית נערכת על ידי המרכז הארצי לבחינות והערכה, ולכן המועמד חייב להירשם דרכם. ניתן לעשות זאת דרך הדואר, או באופציה המקוונת.

> קראו על אופן בדיקה וחישוב ציוני הפסיכומטרי

כל מה שחיוני לדעת לגבי הרשמה לפסיכומטרי

האופציה המועדפת ביותר להרשמה לפסיכומטרי, היא כמובן דרך האינטרנט. ניתן להירשם בצורה מקוונת מכל מקום ובכל שעה, ולכן אין שום טעם להסתמך על הדואר ועל זמני החלוקה שלהם. ההרשמה המקוונת מצריכה כניסה לאתר של המרכז הארצי לבחינות והערכה, בחירה בכותרת "הבחינה הפסיכומטרית" והקלקה על "הרשמה". בשלב הזה יש צורך במילוי של פרטים אישיים, בהתאם לרשום בתעודת הזהות שלכם. חשוב לדייק בכל הפרטים, היות וחוסר התאמה עלול להוביל לעיכובים מיותרים ביום הבחינה. כמו כן, יש צורך לבחור את העדפות השיבוץ שלכם, הכוללות את שפת הבחינה, שפת החיבור, מועד הבחינה והאזור בארץ שבו תרצו להיבחן. לא ניתן לבחור מיקום ספציפי, אלא רק אזור כללי. בשלב הבא, יש צורך לבחור את המוסדות להשכלה גבוהה שיוכלו לקבל את הציון שלכם באופן אוטומטי. כמובן שהתשלום מתבצע דרך כרטיס האשראי, לכן חשוב להצטייד בכרטיס תקין בזמן ההרשמה. 

הרשמה לפסיכומטרי באמצעות הדואר מתבצעת על ידי טופס הרשמה שנשלח מהמרכז הארצי לבחינות והערכה. יש צורך להתקשר למרכז הזימונים ולבקש את שליחת הטופס הרלוונטי. לאחר מכן, יש צורך למלא את הטופס בצורה מדויקת ולשלוח אותו בדואר, תוך כדי הקפדה על שליחה מוקדמת, כדי להבטיח את קבלת המכתב עד לסיום מועד ההרשמה.