קורס פיתוח אפליקציות - לאילו גילאים זה מתאים?

מהי פסיכותרפיה ומדוע כל כך חשוב ללמוד את הנושא

קורס פיתוח אפליקציות - לאילו גילאים זה מתאים?

פסיכותרפיה, או טיפול בדיבור, היא דרך לעזור לאנשים עם מגוון רחב של מחלות נפש וקשיים רגשיים. פסיכותרפיה יכול לעזור לסיים או לשלוט בסימפטומים נפשיים ובכך לעזור לאותו אדם לתפקד טוב יותר ולהגביר את רווחתו וריפויו. כמו כן, פסיכותרפיה עוסקת גם בקשיי היום יום, השפעות של טראומה, מחלות רפואיות ואובדן, הפרעות נפשיות ספציפיות כמו דיכאון וחרדה ועוד.

ישנם מספר סוגים של פסיכותרפיה וכמה סוגים עשויים לעבוד טוב יותר עם בעיות מסוימות. ניתן להשתמש במהלך טיפול פסיכותרפיה גם בתרופות. אז איך בעצם בא לידי ביטוי טיפול פסיכותרפי? בכמה מישורים-

טיפול על ידי שיחה

משסיימתם לימודי פסיכותרפיה, בדגש על תואר ראשון ושני, יהיה לכם את האפשרות והיכולת לנהל שיחות אישיות וחסויות עם כלל האוכלוסייה. בין אם מדובר במבוגרים או בילדים. כאשר אתם לומדים לימודי פסיכותרפיה, תוכלו ללכת ולהתמקד ביחסי מטפל מטופל ולהבין כיצד ניתן בעזרת שיחות אישיות, האורכות בדרך כלל כ-50 דקות, ניתן לתת את העזרה הנחוצה לאותו אדם מטופל הנמצא מולכם, המטפלים.

טיפול התנהגותי קוגניטיבי (CBT)

טיפול זה, מאפשר לאנשים רבים לשנות דפוסי חשיבה קבועים ומקובעים ולהיפתר מהרגלים לא טובים המזיקים לחייהם. את אותם מנהגים ומחשבות רעות, בעזרת הטיפול, ניתן להחליף במחשבות מדויקות יותר ובהתנהגויות תפקודיות. הדבר יכול לעזור לאדם להתמקד בבעיותיו הנוכחיות וכמו כן לפתור אותן. טיפול זה לעתים קרובות יצריך מהמטופלים שלכם לרכוש מיומנויות חדשות במציאותם החדשה. טיפול ה-CBT ידוע כטיפול שיכול לעזור בבעיות דיכאון, חרדה, הפרעות הקשורות בטראומה, הפרעות אכילה ועוד. הכל תלוי בשינוי דפוס החשיבה של המטופל.

טיפול בין אישי (IPT)

מדובר בטיפול קצר טווח העוזר למטופלים רבים להבין בעיות בינאישיות בסיסיות. כמו למשל צער לא פתור, שינויים במערך החברתי או בעבודה וויכוחים תכופים עם קרובים. טיפול מהסוג הזה יכול לעזור לאנשים רבים ללמוד דרכים בריאות להביע רגשות ודרכים לשפר את התקשורת הבינאישית שלהם עם אנשים אחרים וכיצד להתייחס לאחרים. לרוב טיפול זה מיועד עבור אנשים החווים דיכאון.

טיפול פסיכודינמי

הטיפול הפסיכודינמי מבוסס על הרעיון שהתנהגות ורווחה נפשית מושפעות מחוויות ילדות ומחשבות או תחושות לא טובות החוזרות על עצמן, שאינן מודעות (מחוץ למודעות האדם). טיפול פסיכודינמי מאפשר לאותו אדם, מטופל, לשפר את המודעות העצמית שלו, לשנות דפוסים ישנים ובכך לקחת את מלוא האחריות על החיים שלו ועל מה שעבר. דרך טיפול זה יש לכם את האפשרות לשקם אנשים ולעזור להם להמשיך בחייהם ללא העבר שלעתים קרובות מאוד עלול להותיר אדם בטראומה לא מטופלת.

כמו שבטח הבנתם, לימודי פסיכותרפיה יכולים להעניק לכם ידע רב באיך לעזור לאנשים רבים עם בעיות שונות ומגוונות כאשר כל בעיה ניתנת לטיפול בעזרת צורה אחרת של הפסיכותרפיה. לכן, אם אתם מרגישים שיש לכם היכולת והרצון לגשת ללימודי הפסיכותרפיה ולהתחיל לעזור, הרי לכם ההתחלה.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
On Key

פוסטים אחרונים

קורס די ג'יי לנוער

בני נוער אוהבים להיות בכל מקום – במיוחד איפה שיש מוזיקה. זה נשמע מוכר ומובן אבל יש כאלה שלוקחים את האהבה הזו צעד אחד קדימה

מו"ל – איך יודעים שבחרנו נכון?

אנשים רבים מעוניינים להגשים חלום ולהוציא לאור ספר. בכדי להוציא לפועל את החלום ולהפוך אותו למציאות  יש לפנות אל מו"ל, קרי, מוציא לאור של הספר.

קורס משחק לנוער

במהלך שנת הלימודים, הילדים רגילים לשגרה הכוללת הגעה בזמן לבית הספר, הכנת שיעורי בית ואז ללכת לישון. חלקם עשויים לעסוק בפעילויות חוץ בית ספריות. למרות