חומרים לאיטום גגות - מה אמת ומה מיתוס?

חומרים לאיטום גגות – מה אמת ומה מיתוס?

חומרים לאיטום גגות - מה אמת ומה מיתוס?

גגות בתים, ולמעשה, של כל מבנה קיים יש לאטום היטב. הדבר נכון לכל מבנה בו גרים, שוהים, מבלים אנשים ואפילו בעלי חיים. הדבר נכון לכל סוגי הגגות הקיימים ובמיוחד לשטוחים עליהם נקווים מים שאינם מתנקזים בקלות. ניתן למצוא מספר סוגים של חומרים לאיטום גגות והשימוש בהם נעשה על פי הצורך, רמת האיטום אליה רוצים להגיע, מצב וסוג הגג, האפשרויות הכספיות וכדומה. המיתוס אולי אומר שכל חומר איטום יכול להתאים אבל האמת היא שקיימים מספר סוגים אותם יש להתאים לכל סיטואציה. ניתן למצוא חומרי איטום ביטומניים, פוליאוריטניים, צמנטים ואקרליים. נקודה ואמת נוספת אותה יש לציין היא כי אין לערבב בין משפחות חומרים אלו כי הם לא ייצמדו אחד לשני.

להלן סוגי חומרי האיטום

חומרים ביטומניים – כאן ניתן למצוא יריעות ביטומניות המתאימות לגגות שטוחים בתוליים בעלי שטח גדול ובעיקר לגגות שאין עליהם מתקנים. ניתן לאטום  עם שכבה אחת או שתי שכבות. יריעות ביטומניות 5 או 4 מ"מ עמידות בפני טמפרטורות קיצוניות של חום וקור ופגיעות מכאניות. 

פוליאוריאה – חומר מעולה במיושם בשיטה חמה או קרה. עמיד מאוד בפני חום ופגיעות מכאניות ובעל תכונות נוספות.

זפת חמה – שייכת אף היא למשפחה הביטומנית. יעילה ועמידה פחות אבל זולה מהאחרות. יש לעשותה על פי תקנים קיימים כדי לקבל ניצול מרבי של האיטום.

חומרים על בסיס אקרילי, צמנטי, ופוליאוריטנימורחים/מתיזים אותם בשיטות שונות. מתאימים יותר לגגות קטנים, עם שיפועים, קלי משקל ואחרים.

איטום גגות יש לעשות עם חברה מקצועית ובעלת ניסיון רב בתחום. מנהליה מכירים טוב את התחום ויכולים לייעץ לגבי חומרי האיטום המועדפים בכל מצב. ייעוץ טוב וביצוע מקצועי יפתור בעיות נזילות רבות.

למידע נוסף היכנסו לאתר: http://www.amsi.co.il/

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
On Key

פוסטים אחרונים

גיטרה לילדים

גיטרה קלאסית לילדים היא כלי נגינה מהנה ואהוב מאוד על ילדים, וילדים רבים היו רוצים לקבל אותה כמתנה וללמוד לנגן בה. גיטרה לילדים אינה צעצוע

איפה ניתן למצוא שיעורי אנגלית בזום?

שיעורי אנגלית בזום היא סביבת למידה וירטואלית למתחילים ולמי שרוצה לשפר את האנגלית שלהם. עם זום אנגלית, אתה יכול ללמוד ולתרגל דקדוק, אוצר מילים, הגייה,