חומרים לאיטום גגות - מה אמת ומה מיתוס?

חומרים לאיטום גגות – מה אמת ומה מיתוס?

חומרים לאיטום גגות - מה אמת ומה מיתוס?

גגות בתים, ולמעשה, של כל מבנה קיים יש לאטום היטב. הדבר נכון לכל מבנה בו גרים, שוהים, מבלים אנשים ואפילו בעלי חיים. הדבר נכון לכל סוגי הגגות הקיימים ובמיוחד לשטוחים עליהם נקווים מים שאינם מתנקזים בקלות. ניתן למצוא מספר סוגים של חומרים לאיטום גגות והשימוש בהם נעשה על פי הצורך, רמת האיטום אליה רוצים להגיע, מצב וסוג הגג, האפשרויות הכספיות וכדומה. המיתוס אולי אומר שכל חומר איטום יכול להתאים אבל האמת היא שקיימים מספר סוגים אותם יש להתאים לכל סיטואציה. ניתן למצוא חומרי איטום ביטומניים, פוליאוריטניים, צמנטים ואקרליים. נקודה ואמת נוספת אותה יש לציין היא כי אין לערבב בין משפחות חומרים אלו כי הם לא ייצמדו אחד לשני.

להלן סוגי חומרי האיטום

חומרים ביטומניים – כאן ניתן למצוא יריעות ביטומניות המתאימות לגגות שטוחים בתוליים בעלי שטח גדול ובעיקר לגגות שאין עליהם מתקנים. ניתן לאטום  עם שכבה אחת או שתי שכבות. יריעות ביטומניות 5 או 4 מ"מ עמידות בפני טמפרטורות קיצוניות של חום וקור ופגיעות מכאניות. 

פוליאוריאה – חומר מעולה במיושם בשיטה חמה או קרה. עמיד מאוד בפני חום ופגיעות מכאניות ובעל תכונות נוספות.

זפת חמה – שייכת אף היא למשפחה הביטומנית. יעילה ועמידה פחות אבל זולה מהאחרות. יש לעשותה על פי תקנים קיימים כדי לקבל ניצול מרבי של האיטום.

חומרים על בסיס אקרילי, צמנטי, ופוליאוריטנימורחים/מתיזים אותם בשיטות שונות. מתאימים יותר לגגות קטנים, עם שיפועים, קלי משקל ואחרים.

איטום גגות יש לעשות עם חברה מקצועית ובעלת ניסיון רב בתחום. מנהליה מכירים טוב את התחום ויכולים לייעץ לגבי חומרי האיטום המועדפים בכל מצב. ייעוץ טוב וביצוע מקצועי יפתור בעיות נזילות רבות.

למידע נוסף היכנסו לאתר: http://www.amsi.co.il/

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
On Key

פוסטים אחרונים

קורס די ג'יי לנוער

בני נוער אוהבים להיות בכל מקום – במיוחד איפה שיש מוזיקה. זה נשמע מוכר ומובן אבל יש כאלה שלוקחים את האהבה הזו צעד אחד קדימה

מו"ל – איך יודעים שבחרנו נכון?

אנשים רבים מעוניינים להגשים חלום ולהוציא לאור ספר. בכדי להוציא לפועל את החלום ולהפוך אותו למציאות  יש לפנות אל מו"ל, קרי, מוציא לאור של הספר.

קורס משחק לנוער

במהלך שנת הלימודים, הילדים רגילים לשגרה הכוללת הגעה בזמן לבית הספר, הכנת שיעורי בית ואז ללכת לישון. חלקם עשויים לעסוק בפעילויות חוץ בית ספריות. למרות