בגרות בלשון

5 טיפים ללמידה לבגרות בלשון

בגרות בלשון

רמת ציוני הבגרות בלשון הולכת ויורדת, למרות שכולנו מדברים עברית. לדעת עברית זה דבר אחד, להצליח בבחינת בגרות בלשון זה דבר אחר לגמרי שמחייב שליטה בכללים, הבנה של מבני השפה, בניינים ועוד. חמשת הטיפים הבאים ללמידה לבגרות בלשון יעזרו לכם לצלוח את הבחינה על הצד הטוב ביותר. 

  1. התכוננו לבגרות מבעוד מועד 

השתדלו להתחיל ללמוד לבגרות מבעוד מועד ולא לחכות לרגע האחרון. למידה מאומצת במקצוע הזה לא מצליחה לסגור פערים עד הסוף. תלמידים שנערכים לקראת בגרות בלשון וחוזרים על החומר לאורך זמן, מצליחים יותר. 

  1. שפרו את אוצר המילים 

שפרו את אוצר המילים שלכם, על ידי קריאה. אם אין לכם זמן לקרוא יותר מדי ספרים, התמקדו בקטעי קריאה שהופיעו במבחנים של השנים האחרונות. דרך נוספת – קראו כתבות ברמה גבוהים, שמתפרסמות אונליין. אם אתם מוצאים מילים בעברית שאינם מכירים, חפשו את המשמעות במילונים מקוונים. 

  1. למדו בצורה שיטתית 

התארגנו על למידה שיטתית. בגרות בלשון מבוססת על פרקים ונושאים שונים. הקדישו זמן ללימוד של כל נושא, תרגלו ובדקו את עצמכם. היעזרו בחלוקת זמן ובידקו לאחר מכן איך אתם עונים על שאלות בנושא הזה. 

  1. היעזרו בתרגולים אונליין

אתם לא חייבים לחרוש רק מול הספרים, למידה טכנולוגית מאוד יעילה. נסו להיעזר בתרגולים אונליין, שמועברים על ידי מורים איכותיים ללשון. המורים הללו יודעים להתייחס לנושאים העיקריים בצורה ממוקדמת. יתרון חשוב הוא שאם משהו לא לגמרי ברור, תוכלו לראות שוב את התרגול בנושא המסובך, עד שתבינו. 

  1. פתרו מבחנים מהשנים האחרונות 

לקראת המבחן התחילו לפתור מבחנים מהשנים האחרונות. בצורה כזאת אתם גם מתרגלים יותר וגם תגיעו למבחן עם הרגשה יותר בטוחה ומוכנות גבוהה. קבלה טיפים להכנה לבגרות במתמטיקה >>>

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
On Key

פוסטים אחרונים

קורס די ג'יי לנוער

בני נוער אוהבים להיות בכל מקום – במיוחד איפה שיש מוזיקה. זה נשמע מוכר ומובן אבל יש כאלה שלוקחים את האהבה הזו צעד אחד קדימה

מו"ל – איך יודעים שבחרנו נכון?

אנשים רבים מעוניינים להגשים חלום ולהוציא לאור ספר. בכדי להוציא לפועל את החלום ולהפוך אותו למציאות  יש לפנות אל מו"ל, קרי, מוציא לאור של הספר.

קורס משחק לנוער

במהלך שנת הלימודים, הילדים רגילים לשגרה הכוללת הגעה בזמן לבית הספר, הכנת שיעורי בית ואז ללכת לישון. חלקם עשויים לעסוק בפעילויות חוץ בית ספריות. למרות