לימודי פיתוח צד שרת – האם תוכלו להרוויח ממנו משכורת חודשית?

במסגרת לימודי פיתוח צד שרת נחשפים לנושאים מגוונים ובפרט לכמה שפות תכנות אפשרויות. בין היתר, שפת PHP, JSP ואחרות. השאלה העקרונית שרבים שואלים לפני שמתחילים ללמוד קורס מקיף בנושא פיתוח צד שרת, זה האם המשכורת בתחום ראויה לשמה. לא בטוח שתהיה הגדרה מקובלת על כולם למשכורת חודשית סבירה, אך החלטנו להרים את הכפפה. נציג כמה נתונים שנאספו, שיסבירו האם מתחינת הכנסה כדאי לפנות ללימודים מסוג זה. 

הכנסה שעולה עם הוותק 

מבדיקה מול מעסיקים שמחפשים בוגרי הכשרות בתחום של לימודי פיתוח צד שרת, עולה שהמשכורות מאוד מבוססות על וותק וניסיון. מועסקים שמוגדרים כג'וניורים ומפתחים בתחילת הדרך, יצטרכו לצבור ניסיון בטרם יקפצו לרמות שכר נוצצות באמת. יחד עם זאת, בל נשכח כי מדובר בתפקיד הייטק על כל המשתמע מכך. גם ההכנסה ההתחלתית בתחום בהחלט לא מביישת אף תלוש משכורת. 

רוצים ללמוד פיתוח מאפס? דברו איתנו >>>

מה מראות לנו מודעות הדרושים 

במשך זמן מה ביצענו מעקב אחר לוחות דרושים ופרסומים רלוונטיים. לא בכל המשרות שבהן מחפשים בוגרי לימודי פיתוח צד שרת או מפתחים בעלי ניסיון, מציינים מראש את השכר החודשי. יחד עם זאת, ניתן למצוא מעסיקים שמוכנים לציין רמות שכר וכן ישנם מועסקים שמוכנים לגלות, גם אם בעילום שם, מהי ההכנסה. 

מתכנתים ומפתחים בשפת PHP למשל, יכולים לפגוש משכורות של עשרת אלפים והרבה צפונה מזה, תלוי בוותק של העיסוק במקצוע. בהתאם לגודל החברה שבה מועסקים או לאופי הסטארט אפ, רמות השכר יכולות לטפס. באחת מחברות ההשמה שפרסמו סקר בנושא, טוענים כי ממוצע המשכורת בתחום עומד על כ-15 אלף ₪ בעת הנוכחית.  כעת, על השאלה האם מדובר במשכורת חודשית מכובדת, תוכלו לענות בעצמכם. 

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
On Key

פוסטים אחרונים

קורס די ג'יי לנוער

בני נוער אוהבים להיות בכל מקום – במיוחד איפה שיש מוזיקה. זה נשמע מוכר ומובן אבל יש כאלה שלוקחים את האהבה הזו צעד אחד קדימה

מו"ל – איך יודעים שבחרנו נכון?

אנשים רבים מעוניינים להגשים חלום ולהוציא לאור ספר. בכדי להוציא לפועל את החלום ולהפוך אותו למציאות  יש לפנות אל מו"ל, קרי, מוציא לאור של הספר.

קורס משחק לנוער

במהלך שנת הלימודים, הילדים רגילים לשגרה הכוללת הגעה בזמן לבית הספר, הכנת שיעורי בית ואז ללכת לישון. חלקם עשויים לעסוק בפעילויות חוץ בית ספריות. למרות