פעילות ODT אתגרי: למה הכוונה?

אחת הפעילויות המאתגרות והאיכותיות ביותר לימי גיבוש של ילדים, בני נוער או אפילו מבוגרים היא פעילות ODT. כאשר בוחרים באיש מקצוע המכיר את תחום הפעילויות הללו בצורה הטובה ביותר ויודע כיצד להעביר אותן בצורה הטובה ביותר, אין ספק שניתן להנות מפעילות מאתגרת וחווייתית, אשר מסבה לכלל המשתתפים הנאה רבה וערך מוסף. לא משנה אם מדובר ביום גיבוש עבור תלמידים או ביום גיבוש עבור קבוצת עובדים, על מנת שיום הגיבוש יהיה חוויתי, כדאי בהחלט לבחור בסדנאות או די טי.

פעילות OTD- במה בעצם מדובר?

כאשר מדובר על פעילות או די טי, מדובר בעצם על אימון המתבצע מחוץ לגבולות המוכר. כלומר, לרוב פעילות או די טי תבוצע בחיק הטבע או בכל מקום אחר אשר יכול לסייע לכלל המשתתפים להתנתק מעט מהחיים התובעניים שלהם ולהתרכז בפעילות. במהלך הפעילות, המשתתפים ידרשו לעמוד במשימות שונות. עמידה במשימה בהצלחה תתבסס על שיתוף פעולה בין חברי הקבוצה ועל גילוי כשרונו ויכולותיו המיוחדים של כל משתתף. המשימות מסייעות לכל משתתף לחשוב מחוץ לקופסא, לחזק את הביטחון העצמי שלו ולאפשר לעצמו לגלות את היכולות השונות שלו. מעבר לעובדה שהפעילות דורשת מהאדם לגלות את עצמו ואת היכולות השונות שלו וכן, ללמוד אודות חשיבה יצירתית ושיתוף פעולה, מדובר על פעילות מהנה מאוד, המבוססת על משימות מאתגרות שיש לעבור אותן בהצלחה. ככל שהמשימה מאתגרת יותר מבחינה גופנית או מחשבתית, כך היא מעוררת במשתתפים רצון עז יותר להצליח במשימה ומוציאה מהם את כל מה שטוב בהם לצורך עמידה במשימה.

מתי כדאי לבחור בפעילות או די טי אתגרית?

אם אתם תוהים מתי בעצם כדאי לבחור בפעילות מעין זו, חשוב מאוד שתדעו שמדובר על פעילות אשר מתאימה לכלל הגילאים. כאשר בוחרים בחברה הנכונה המעבירה אותה, הרי שאנשי המקצוע יוכלו להתאים את הסדנא בהתאם למשתתפיה. פעילות או די טי רלוונטית עבור תלמידים בגילאי יסודי באמצעות משחקים גדולים לבית ספר או תיכון וכמובן לאוכלוסייה מבוגרת. הבחירה בפעילות או די טי לכל יום כיף או גיבוש מסבה הנאה רבה למשתתפים, אך גם מעניקה להם את האפשרות ללמוד על עצמם וללמוד דברים חשובים על עבודה כצוות ועוד.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
On Key

פוסטים אחרונים

קורס די ג'יי לנוער

בני נוער אוהבים להיות בכל מקום – במיוחד איפה שיש מוזיקה. זה נשמע מוכר ומובן אבל יש כאלה שלוקחים את האהבה הזו צעד אחד קדימה

מו"ל – איך יודעים שבחרנו נכון?

אנשים רבים מעוניינים להגשים חלום ולהוציא לאור ספר. בכדי להוציא לפועל את החלום ולהפוך אותו למציאות  יש לפנות אל מו"ל, קרי, מוציא לאור של הספר.

קורס משחק לנוער

במהלך שנת הלימודים, הילדים רגילים לשגרה הכוללת הגעה בזמן לבית הספר, הכנת שיעורי בית ואז ללכת לישון. חלקם עשויים לעסוק בפעילויות חוץ בית ספריות. למרות