חברות כוח אדם

מציאת עבודה דרך חברות כוח אדם – יתרונות מול חסרונות

חברות כוח אדם

לכל מטבע בעולם יש שני צדדים. וזה נכון מאוד גם בתחום העבודה – בכל מה שקשור לעבודה באמצעות חברת כוח אדם. עולם העבודה כיום מורכב ומציב את המעסיקים כמו גם את העובדים מול אתגרים יומיומיים. לא פלא שקמות חברות שמטרתן לסייע בתיווך בין המעסיק לעובד, הן מתיימרות לפגוש את המועמדים לעבודה בזירה אחת, ואת המעסיקים בזירה הנגדית, ולבצע התאמות בצורה מקצועית ומותאמת. אם כי לא פעם מועמדים מגלים כי מציאות העבודה באמצעות חברת כוח אדם משלבת בתוכה גם חסרונות. מהם המעלות ומהן החסרונות?

על המעלות ועל החסרונות

המעלה הראשית והבולטת היא כמובן הנגישות והזמינות של חברות כוח אדם, ראו באתר אולג'ובס. חברות אל פונות לרוב לציבור מחפשי העבודה ומציעות מגוון רחב של עבודות. כאשר מועמד פוגש מגוון סוגים של משרות הא עשוי למצוא בקלות רבה את המשרה המתאימה לו. מסתבר שזו המעלה המרכזית והסיבה בגינה מועמדים פונים לחפש עבדה באמצעות חברת כוח אדם. כך עולים הסיכויים שהם ימצאו משרה מתאימה בעתיד הקרוב.

מנגד יש חסרונות בולטים בעבודה דרך חברת כוח אדם. ראשית כי העובד אינו הופך, בתקופת העבודה הראשונה לפחות, להיות עובד החברה, הוא נחשב עובד חברת כוח האדם. ולרוב העובדה הזו לא תורמת לתנאי העסקה שלו. ההיפך הוא הנכון. במרבית המקרים החברה מעדיפה שלא להתחייב על יחסי עובד מעביד ומסיבה זו בוחרת לבצע את ההעסקה באמצעות חברת כוח אדם. וזה אומר שהעובד אינו נהנה מתנאי העסקה הולמים. כמו כן דרישות העבודה וההנחיות שהוא מקבל אינם מגיעות ממי שמשלם לו את המשכורת. גם זו מציאות לא מוצלחת בה היא עשוי להידרש לבצע פעולות מורכבות ולהתעלות מעל עצמו, בעוד שחברת ההשמה היא זו שמשלמת את שכרו הקבוע ללא העלאה.

לסיכום, אם אתם מחפשים עבודה ולמרות שאתם מחפשים ואף יוצאים לראיונות – עדיין לא מצאתם עבודה. אולי יהיה נכון לפנות לחברת כוח אדם. באמצעות חברה זו תוכלו למצוא את המשרה הראשונה שלכם ולכל הפחות להתחיל לרכוש ניסיון. תמיד אפשר להמשיך לחפש למצוא משרה נחשקת יותר.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
On Key

פוסטים אחרונים

קורס די ג'יי לנוער

בני נוער אוהבים להיות בכל מקום – במיוחד איפה שיש מוזיקה. זה נשמע מוכר ומובן אבל יש כאלה שלוקחים את האהבה הזו צעד אחד קדימה

מו"ל – איך יודעים שבחרנו נכון?

אנשים רבים מעוניינים להגשים חלום ולהוציא לאור ספר. בכדי להוציא לפועל את החלום ולהפוך אותו למציאות  יש לפנות אל מו"ל, קרי, מוציא לאור של הספר.

קורס משחק לנוער

במהלך שנת הלימודים, הילדים רגילים לשגרה הכוללת הגעה בזמן לבית הספר, הכנת שיעורי בית ואז ללכת לישון. חלקם עשויים לעסוק בפעילויות חוץ בית ספריות. למרות