גיוס עובדים פלסטינים – מה אתם צריכים לבדוק שאתם מעסיקים אותם

הנושא של עובדים זרים מאוד נפוץ בישראל ואנו רואים עובדים ממדינות רבות עובדים בשלל תחומים החל ממסעדות, סיעוד, חקלאות, בנייה ועוד. אחד מהפתרונות הטובים והיעילים בעיקר בתחום הבנייה זה העסקה של עובדים פלסטינים, שכן לעיתים קל יותר למצוא עובדים, ובנוסף לרוב העלויות הנוגעות בהעסקה של עובדים זרים סינים למשל תהיה גבוהה יותר מאשר עלות העסקת עובדים פלסטינים.

מה חשוב לדעת בנוגע להעסקת עובדים פלסטינים

העסקה של עובדים פלסטינים היא דבר שיכול להיות מורכב ביותר וזאת בשל כל מה שקשור למצב הבטחוני והצורך לקבל אישורים מיוחדים עבור העובדים, ומשום שלא כל עובד שרוצים לגייס אכן יקבל אישור. תהליך גיוס עובדים פלסטינים מצריך הגשת בקשה לקבל אישור עבודה עבורם כאשר ניתן לקבל אישור עבור עבודה בלבד אך יש אפשרות לקבל אישור שמשלב עבודה ולינה בשטחי ישראל.

מי יכול לגייס עובדים פלסטינים

משום שמדובר באוכלוסייה אשר דורשת אישור מיוחד, לא כל אחד יכול להעסיק עובדים פלסטינים. נכון להיום רק קבלן רשום ,יכול לקבל אישורים להעסיק פועלים פלסטינים וזאת רק לצורך תחום הבנייה והשיפוצים. לעיתים, בשל העבודה שיש הליך בירוקרטי לא פשוט בכל מה שקשור לקבלת אישורים לגיוס עובדים פלסטינים, קבלנים רבים נעזרים בעורכי דין לצורך קבלת האישורים.

כיצד מוגשת הבקשה לגיוס עובדים פלסטינים

כאשר מגישים בקשה לאישור עבור עובדים פלסטינים יש להגיש את הבקשה למשרד הפנים כאשר מגישים בקשה למכסת עובדים בשלב הראשון, כאשר הקבלן אשר מגיש את הבקשה חייב להיות נוכח. ועדה מיוחדת היא זו שקובעת האם לאשר את המכסה או לא ובמידה והיא אכן מאשרת את המכסה, על הקבלן להעביר את פרטי העובדים לצורך אישור גורמי הבטחון .

למידע נוסף היכנסו לאתר: https://rkablanim.co.il/

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
On Key

פוסטים אחרונים

גיטרה לילדים

גיטרה קלאסית לילדים היא כלי נגינה מהנה ואהוב מאוד על ילדים, וילדים רבים היו רוצים לקבל אותה כמתנה וללמוד לנגן בה. גיטרה לילדים אינה צעצוע

איפה ניתן למצוא שיעורי אנגלית בזום?

שיעורי אנגלית בזום היא סביבת למידה וירטואלית למתחילים ולמי שרוצה לשפר את האנגלית שלהם. עם זום אנגלית, אתה יכול ללמוד ולתרגל דקדוק, אוצר מילים, הגייה,