למה כדאי לקחת קורס CCNA?

למה כדאי לקחת קורס CCNA?

CCNA פירושו Cisco Certified Network Associate ובקורס מקבלים תעודת הסמכה מטעמה של חברת סיסקו העולמית המתמחה בתחום טכנולוגיות המידע. מדובר בהסמכה מאוד יוקרתית שמלמדת על ידע והבנה בתחום הרשתות. הקורס יכין אתכם לבחינת ההסמכה הבינלאומית ומטרתו להקנות לכם ידע פרקטי לא רק בשביל התעודה עצמה אבל בשביל התפקידים שמבצעים אלו שמחזיקים בתעודה.

הקורס מלמד אתכם על עולם הרשתות – בסביבות שהן מבוססות רשת של יצרני חומרה ותוכנה כאחד. סביבות רשת דורשות הבנה עמוקה ברכיבי הרשת, יש סוגים שונים של רשתות, תהליכי ניתוב שונים של רשתות ואת כל זה לומדים בקורס. 

בכל ארגון כיום יש רשת תקשורת כאשר רשתות תקשורת ומחשבים זה הליבה הטכנולוגית של הארגון. ברשת תקשורת יש ציוד חומרה ויש תוכנות ותפקיד מנהל הרשתות זה לנהל את הרשת עצמה, לתחזק אותה, לשדרג אותה, לטפל בתקלות, לבנות את הרשת כולה בצורה נכונה ויעילה, ועוד. 

היתרון הנוסף שבתעודה כזו זו לא רק היוקרה שלה אלא גם העובדה שבוגרי הקורס שמחזיקים בתעודה יכולים להשתלב במגוון של תפקידים. בקורס CCNA תלמדו את כל מה שצריך כדי לעבור את ההסמכה בהצלחה וכדי להצליח בפועל בתפקידים השונים שאחרי ההסמכה עצמה. 

נושאי הלימוד הספציפיים בקורס CCNA

הקורס במכללת שיא סקיוריטי כולל חלקים תיאורטיים וחלקים מעשיים. 

בחלק התאורטי  – לומדים על רשתות תקשורת: כיצד הן עובדות, לומדים על רשתות תקשורת מקומיות, על תשדורות, תהליכים של רשתות וסטנדרטים נדרשים. לומדים גם על ראוטרים כיצד הם עובדים ועל סביבות עבודה שהן רחבות.

בחלק המעשי – לומדים על התקנה של רשתות תקשורת, הגדרות של ציוד ברשת, מיתוג ועבודה עם פרוטוקולים, מבצעים סימולציות של תקשורת נתונים לפי הגבלת זמן ונושאים נוספים.