לומדים בשישי

לומדים בשישי: דברים שכל סטודנט חייב לוודא

לומדים בשישי

מוסדות אקדמיים עורכים היום לימודים גם בימי שישי. מדובר הרבה פעמים בתוכניות לימוד מיוחדות, אשר מיועדות לאנשים עובדים שאינם יכולים להגיע במהלך השבוע למוסד הלימודים או תוכניות לימודים מתקדמות אשר מרוכזות ביום אחד או יומיים בשבוע. בדרך כלל נהוג שאחד הימים הוא יום שישי, מאחר וביום זה לא עובדים וקל יותר לסטודנטים להגיע ללימודים.

מה צריך לבדוק לפני שנרשמים ללימודים בימי שישי

שעות הלימודים

החשיבות של בדיקת מועדי הלימודים בימי שישי היא גבוהה מאשר במהלך השבוע, שכן ביום שישי התחבורה הציבורית מסתיימת בשלב מוקדם של היום עקב כניסת השבת לכן, בדיקה של זמני כניסת השבת תאפשר לדעת, מתי בדיוק אפשר לתפוס את האוטובוס או הרכבת האחרונים, ולא להיתקע בלי אפשרות לחזור הביתה.

תחבורה וחנייה

מאחר ומדובר ביום שישי, יש לקחת בחשבון שלא כל המקומות עובדים בצורה רגילה כמו במהלך השבוע, בראש ובראשונה, הכוונה היא לתחבורה ציבורית באופן כללי וכן לחניות, במידה ומעוניינים להגיע ברכב פרטי. זה נכון גם לגבי הנסיעה אל המקום וגם נסיעה ממנו חזרה הביתה.

עומסים ופקקים

זה נכון שבימי שישי יש פחות פקקים מאשר באמצע השבוע, אך במקומות מסוימים, מאחר והלימודים נערכים שם רק בימי שישי, ייתכן מאוד שיהיו עומסים ופקקים בכניסה למקום. לכן רצוי לבדוק מה בדיוק הצפי, ומתי נכון להגיע למקום בשביל לא להתמודד עם מצב כזה.

אוכל

בדומה לתחבורה ציבורית ולדברים אחרים, גם כאן, ייתכן מאוד בגלל שמדובר ביום קצר ובגלל שהמקום איננו פועל בצורה סדירה כמו במהלך השבוע, הרי שהקפיטריה במקום או בתי מסחר אחרים, לא יעבדו בצורה רגילה, וייתכן שאף יהיו סגורים לגמרי. רצוי לברר זאת מראש, על מנת לדעת האם צריך להביא אוכל מהבית או לא.

חשוב לציין, לא כל המוסדות שעורכים לימודים בימי שישי, מבצעים אותם באותן שעות. יש מקומות שמתחילים בשמונה בבוקר ומסיימים בצהריים ויש מקומות שבהם מסיימים שעה או שעתיים לפני כניסת השבת. לכן כל אחד צריך לקבל החלטה האם להירשם או לא, בהתאם לשעות של התחום והמוסד אליו הוא רוצה להירשם.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
On Key

פוסטים אחרונים

קורס די ג'יי לנוער

בני נוער אוהבים להיות בכל מקום – במיוחד איפה שיש מוזיקה. זה נשמע מוכר ומובן אבל יש כאלה שלוקחים את האהבה הזו צעד אחד קדימה

מו"ל – איך יודעים שבחרנו נכון?

אנשים רבים מעוניינים להגשים חלום ולהוציא לאור ספר. בכדי להוציא לפועל את החלום ולהפוך אותו למציאות  יש לפנות אל מו"ל, קרי, מוציא לאור של הספר.

קורס משחק לנוער

במהלך שנת הלימודים, הילדים רגילים לשגרה הכוללת הגעה בזמן לבית הספר, הכנת שיעורי בית ואז ללכת לישון. חלקם עשויים לעסוק בפעילויות חוץ בית ספריות. למרות